Antyapps

Vanido — aplikacja do nauki śpiewu to hit ostatnich dni

Antyapps
2

Niestety -- nie mogę poszczycić się specjalnymi umiejętnościami wokalnymi. I kilka lat spędzonych w szkole muzycznej niewiele z tym fantem zrobiło. Zakładam zatem, że nie ma dla mnie w tej kwestii żadnego ratunku -- skoro nie byli w stanie poradzić profesjonaliści, to i aplikacja nie da rady. Al...

Niestety -- nie mogę poszczycić się specjalnymi umiejętnościami wokalnymi. I kilka lat spędzonych w szkole muzycznej niewiele z tym fantem zrobiło. Zakładam zatem, że nie ma dla mnie w tej kwestii żadnego ratunku -- skoro nie byli w stanie poradzić profesjonaliści, to i aplikacja nie da rady. Ale nie da się ukryć, że Vanido jest świetna w tym co robi. A jej ambicją jest pomóc nam pracować nad naszym głosem, rejestrując postęp i analizując to co się dzieje. Dlatego jeżeli szukacie mobilnego asystenta który pomoże wam pracować nad śpiewem -- to właśnie on. Jak to działa?

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy od testowego odśpiewania "aaah" w kilku tonacjach, aby program nauczył się skali głosu jaką operujemy. Ale jeżeli nie będziemy zadowoleni z tamtejszych efektów to jeszcze nic straconego -- program pozwoli nam bowiem samodzielnie co nieco pozmieniać i dostosować. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować aplikację do własnych potrzeb, a w razie potrzeby -- zmienić ustawienia, by wypożyczyć Vanido znajomym. No dobrze, gotowe? To przechodzimy do praktyki!

Vanido to aplikacja, która stawia na rejestrowanie naszego głosu i... regularność prowadzonych ćwiczeń. Dzięki ciągłemu podsłuchiwaniu i precyzyjnym wykresom podpowiada, jak poradziliśmy sobie z wykonaniem utworów. Wskazuje miejsca, w których coś poszło nie tak i zachęca do dalszych prób, by wyeliminować takie błędy. Vanido zachęca też do stworzenia utworzenia konta w usłudze, by móc kontynuować ćwiczenia na dowolnym urządzeniu Apple. Aha, no i jednoznacznie mówi, że praktyka czyni mistrza. Dlatego z poziomu aplikacji możemy ustawić zestaw powiadomień, które przypomną nam o codziennych ćwiczeniach.

Każdego dnia Vanido zaoferuje nam trzy nowe lekcje. Pozwoli też ustawiać cele, do których stopniowo będziemy dążyć. Wszystko to skąpane w naprawdę miłym dla oka, a przede wszystkim też niezwykle intuicyjnym, interfejsie. Jest kolorowo i przejrzyście. A przede wszystkim: niezwykle praktycznie.

Nie ma co się oszukiwać, nawet najlepsza aplikacja nie da nam talentu i nie zastąpi porad profesjonalistów. Jeżeli jednak chcielibyście spróbować czegoś na własną rękę, to Vanido nada się w tym celu idealnie. Program dostępny jest w AppStorze, w wersji uniwersalnej, za darmo. Już trwają jednak prace nad wersją dla Androida, która niebawem powinna się pojawić -- jeżeli chcecie wiedzieć o niej pierwsi, to na oficjalnej stronie programu można dopisać nasz adres do stosownej listy mailingowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu