Świat

Użytkownicy Flickr protestują przeciw Video

Grzegorz Marczak
Użytkownicy Flickr protestują przeciw Video
23

Użytkownicy, którym nie podoba się idea wprowadzenia filmów video na flickr założyli grupę protestacyjną (No Video On Flickr)oraz napisali petycję do autorów serwisu: "We the undersigned members of Flickr, free and pro, agree that video has no place on Flickr. Other sites on the web accept vide...


Użytkownicy, którym nie podoba się idea wprowadzenia filmów video na flickr założyli grupę protestacyjną (No Video On Flickr)oraz napisali petycję do autorów serwisu:

"We the undersigned members of Flickr, free and pro, agree that video has no place on Flickr. Other sites on the web accept video already, but do not accept photos. We all joined Flickr because of it's dedication to photography and photographers, and we want Flickr to remain true to this dedication. It is our request that this feature and addition to Flickr be removed."

W skrócie " My użytkownicy (Pro i nie pro) stwierdzamy, że na Flickr nie ma miejsca na filmy video. Zapisując się myśleliśmy, że będzie to serwis poświęcony fotografii i fotografom, żądamy usunięcia funkcjonalności video z Flickr"
I jak ty nie kochać społeczności? Szczególnie takiej która nie tylko chce wpływać na kształt serwisu ale już sama podjęła decyzję i teraz przedstawia ją autorom.

Grupa protestacyjna liczy już ponad 5800 użytkowników i stale rośnie (co i tak nie jest zbyt dużym procentem w stosunku do wszystkich użytkowników), co widać po każdorazowym odświeżeniu strony tej grupy.

Filmy video w tym serwisie zostały moim zdaniem wprowadzone w bardzo rozważny i mało inwazyjny dla zdjęć sposób. Oczywiście zawsze istnieje zagrożenie, że pojawi się masa "pseudo" ciekawych filmów nagrywanych telefonami komórkowymi ale trzeba pamiętać, że na chwilę obecną za tę przyjemność trzeba zapłacić.

W mojej opinii cała akcja protestacyjna jest czymś naturalnym i oczywiście wyolbrzymiającym problem, którego jeszcze nie ma. W każdym serwisie społecznościowym znajdzie się grupa niezadowolonych, których oczywiście trzeba wysłuchać, pójść na pewne małe ustępstwa (można na przykład zrobić opcje wyłączającą podgląd filmów ?) i dalej robić swoje.

Ciekawy jestem waszych opinii na temat wprowadzenia krótkich filmów na Flickr?

Zdjęcie użyte w tym newsie pochodzą z grupy No Video on Flickr

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmyvideoflickr