Mobile

Up od Jawbone - niesamowita bransoleta dla użytkowników iOS

Jakub Tepper
Up od Jawbone - niesamowita bransoleta dla użytkowników iOS
25

Staram wystrzegać się rozmaitych czarodziejskich urządzeń. Jakiś czas temu popularna była tego typu gumowa bransoleta na nadgarstek w której podobno nawet zawodnicy NBA grali swoje mecze. Szał i niesamowitości, ale nikogo chyba przed śmiercią tudzież ciężką chorobą to nie uchroniło. No wiecie, trudn...

Staram wystrzegać się rozmaitych czarodziejskich urządzeń. Jakiś czas temu popularna była tego typu gumowa bransoleta na nadgarstek w której podobno nawet zawodnicy NBA grali swoje mecze. Szał i niesamowitości, ale nikogo chyba przed śmiercią tudzież ciężką chorobą to nie uchroniło. No wiecie, trudno uwierzyć, że kawałek gumy ma TAKIE MOŻLIWOŚCI. Jawbone, producent Up, nie wmawia nam tajemniczych historii o egzotycznych mnichach wykuwających ich urządzenie z metalu składowanego 5 kilometrów pod buddyjskim klasztorem.

Jawbone daje nam do ręki, a w zasadzie na rękę, urządzenie mające kontrolować nasz tryb życia. I robi to niezwykle ciekawie.

Up korzysta z podobno tworzonego przez lata silnika MotionX. Dzięki temu śledzi nasze poczynania: ile kroków zrobiliśmy, ile kalorii zjedliśmy, ile spaliliśmy, ile tkwimy bez ruchu, ile spaliśmy, JAK (!) spaliśmy. Do tego aktywnie potrafi też zachęcić nas do działania: delikatnie się porusza, gdy zbyt długo tkwimy w tej samej pozycji i powinniśmy się poruszać, czy też budzi nas nad ranem w najbardziej odpowiedniej fazie naszego snu.

Może i brzmi to wszystko trochę jak magia, ale każda z tych czynności daje się w jakiś konkretny sposób zmierzyć, także jeśli rzeczywiście poświęcono lata pracy naukowców na stworzenie takich algorytmów, to jestem w stanie to w uwierzyć. Poza zakupem bransolety niezbędne będzie pobranie darmowej aplikacji na iOS (wspierane wszystkie urządzenia - od iPhonów przez iPady po iPody Touch).

Cenę ustalono na 99$ i od 6 listopada Up powinien być dostępny w sklepach, przede wszystkim amerykańskich. Można mieć jednak nadzieję, że ktoś zdecyduje się na import, ewentualnie pokusić się o niego samemu. Chyba jestem zainteresowany.

Tym bardziej, że przewidziano 3 rozmiary w 7 wariantach kolorystycznych:

  • Czarny
  • Ciemny brąz
  • Ciemna czerwień
  • Biały
  • Srebrny
  • Jasna czerwień
  • Błękit

A gdyby i to Was nie przekonało, sprawdźcie filmy promocyjne. To naprawdę wygląda na fajny gadżet, prawda?

[źródło]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

upjawbone