Świat

Udziałowcy pytają Ballmera dlaczego młodzi wybierają Apple

Grzegorz Marczak
Udziałowcy pytają Ballmera dlaczego młodzi wybierają Apple
10

Bycie szefem spółki giełdowej nie jest łatwe, szczególnie kiedy ta spółka nazywa się Microsoft i wiele osób bierze sobie za honor pokazanie Ballmerowi jak duży problem ma on do rozwiązania. Kupując nawet niewielki udział akcji zyskuje się prawo do zabrania głosu podczas spotkań z udziałowcami i za...

Bycie szefem spółki giełdowej nie jest łatwe, szczególnie kiedy ta spółka nazywa się Microsoft i wiele osób bierze sobie za honor pokazanie Ballmerowi jak duży problem ma on do rozwiązania. Kupując nawet niewielki udział akcji zyskuje się prawo do zabrania głosu podczas spotkań z udziałowcami i zamęczania pytaniami szefa Microsoftu. Szef spółki musi natomiast odpowiedzieć na każde nawet najmniej logicznie skonstruowane pytanie, nie poddając się przy tym emocjom.


Podczas ostatniego spotkania z akcjonariuszami
jeden z uczestników zapytał Ballmera dlaczego jego zdaniem młodzi ludzie wybierają Apple (według statystyk Apple zwiększyło swój udział w w rynku PC w US do 8.4% - dane za Q2 2009)?

W odpowiedzi usłyszał, że co prawda Microsoft może jeszcze sporo poprawić jeśli chodzi udział w rynku w tej grupie wiekowej ale od razu przypomniał też, że 96 przypadkach na 100 ludzie na świecie wybierają PC z Windowsami.

Dodał również, że wraz z Windows 7 nad którym ciężko pracowali mają zamiar poprawić swoją pozycję i w miejscach gdzie była do tej pory słabsza. Ballmer nie omieszkał też wspomnieć o tym, że obecna sytuacja ekonomiczna działa na ich korzyść ponieważ komputery klasy Mac są "nieco" droższe (a jak wiemy w tych czasach szczególnie konsumenci w Ameryce zaczęli patrzeć na to za co i ile płacą).

I powiem szczerze za to lubię Ballmera. Zdaje on sobie świetnie sprawę jak wygląda sytuacja i z minimalnym szacunkiem dla konkurencji zawsze pokazuje, że jego firma jest i będzie najlepsza.

Zdjęcie pochodzi z techflash.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftBallmer