Świat

Udziałowcy pytają Ballmera dlaczego młodzi wybierają Apple

GM
Grzegorz Marczak
10

Bycie szefem spółki giełdowej nie jest łatwe, szczególnie kiedy ta spółka nazywa się Microsoft i wiele osób bierze sobie za honor pokazanie Ballmerowi jak duży problem ma on do rozwiązania. Kupując nawet niewielki udział akcji zyskuje się prawo do zabrania głosu podczas spotkań z udziałowcami i za...

Bycie szefem spółki giełdowej nie jest łatwe, szczególnie kiedy ta spółka nazywa się Microsoft i wiele osób bierze sobie za honor pokazanie Ballmerowi jak duży problem ma on do rozwiązania. Kupując nawet niewielki udział akcji zyskuje się prawo do zabrania głosu podczas spotkań z udziałowcami i zamęczania pytaniami szefa Microsoftu. Szef spółki musi natomiast odpowiedzieć na każde nawet najmniej logicznie skonstruowane pytanie, nie poddając się przy tym emocjom.


Podczas ostatniego spotkania z akcjonariuszami
jeden z uczestników zapytał Ballmera dlaczego jego zdaniem młodzi ludzie wybierają Apple (według statystyk Apple zwiększyło swój udział w w rynku PC w US do 8.4% - dane za Q2 2009)?

W odpowiedzi usłyszał, że co prawda Microsoft może jeszcze sporo poprawić jeśli chodzi udział w rynku w tej grupie wiekowej ale od razu przypomniał też, że 96 przypadkach na 100 ludzie na świecie wybierają PC z Windowsami.

Dodał również, że wraz z Windows 7 nad którym ciężko pracowali mają zamiar poprawić swoją pozycję i w miejscach gdzie była do tej pory słabsza. Ballmer nie omieszkał też wspomnieć o tym, że obecna sytuacja ekonomiczna działa na ich korzyść ponieważ komputery klasy Mac są "nieco" droższe (a jak wiemy w tych czasach szczególnie konsumenci w Ameryce zaczęli patrzeć na to za co i ile płacą).

I powiem szczerze za to lubię Ballmera. Zdaje on sobie świetnie sprawę jak wygląda sytuacja i z minimalnym szacunkiem dla konkurencji zawsze pokazuje, że jego firma jest i będzie najlepsza.

Zdjęcie pochodzi z techflash.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftBallmer