Uber

Uber dba o kierowców i wprowadza Kodeks Postępowania Partnerów

Albert Lewandowski
Uber dba o kierowców i wprowadza Kodeks Postępowania Partnerów
4

Do tej pory temat współpracy Ubera z partnerami należał do wyjątkowo gorących i łatwo było zauważyć, że nie jest to rzecz prosta w ocenie. Uber zdecydował się uporządkować to, wprowadzając Kodeks Postępowania Partnerów oraz wprowadzić szkolenia dla kierowców.

Uber i Kodeks Postępowania Partnerów

Temat zarówno samego Ubera, jak i sposobu działania jego partnerów rozgrzewa liczne dyskusje wśród społeczeństwa. Amerykanie postanowili jednak uporządkować temat związany ze współpracującymi z nimi firmami.

Przeczytaj również: Uber wprowadzi obowiązek zdobycia licencji przez swoich kierowców! Płaci za to kierowcom 3,5 tysiąca złotych.

Z tego względu wprowadzono Kodeks Postępowania Partnerów. Dlaczego warto o nim wiedzieć? Dokument ten reguluje współpracę między Uberem, a partnerami flotowymi w przejrzysty sposób. Obliguje on wszystkich partnerów, w aplikacjach Uber i Uber Eats, do przestrzegania przepisów polskiego prawa i wszystkich innych wytycznych firmy. W przypadku nierespektowania tych zapisów oraz ogólnie przyjętych zasad, danemu partnerowi grozi wówczas usunięcie z platformy.

Jednocześnie Uber postanowił również wsłuchać się w głos kierowców i kurierów. Zbadano ich poziom satysfakcji i na podstawie tego badania postanowiono podjąć liczne kroki, które mają na celu poprawę środowiska pracy oraz samą jakość usług. Z pewnością wiele osób zaskoczy fakt, że Uber zadbał o, m.in. program nieodpłatnych szkoleń edukacyjnych dla kierowców i kurierów z języka polskiego, wiedzy o formach zatrudnienia i podatkach oraz pierwszej pomocy.

Przeczytaj również: Działalność Ubera w Polsce niezagrożona

Niewątpliwie jest to ważna wiadomość i moim zdaniem z pewnością poprawi ogólny odbiór Ubera. Jednocześnie w ten sposób firma chce skutecznie walczyć z licznymi negatywnymi komentarzami i uważam, że pójście tą ścieżką z pewnością im to umożliwi. Jestem jeszcze ciekaw, jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce i czy rzeczywiście dojdzie do tak poważnych zmian.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu