Uber

Uber Green - Uber wypuszcza elektryczne samochody na ulice Krakowa

GU
Grzegorz Ułan
5

Po Paryżu, Londynie, Amsterdamie, Lizbonie, Porto, Bukareszcie, Kijowie czy Monachium, gdzie działa już usługa Uber Green przyszedł czas na pierwsze polskie miasto, w którym będzie można zamówić elektryczne auto, będzie nim Kraków.

Nie bez powodu padło na Kraków, który boryka się z problemem zanieczyszczenia od wielu lat, Uber będzie chciał im pomóc w walce z nim, udostępniając początkowo tylko w tym mieście swoją usługę Uber Green z wyłącznie elektrycznymi, zero-emisyjnymi samochodami.

Piotr woźny, pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze:

Walka ze smogiem jest jednym z priorytetów Rządu RP. W związku z tym z zadowoleniem przyjmujemy każdą prywatną inicjatywę, która wpisuje się w ten trend. Jestem przekonany, iż Uber Green może przyczynić się przede wszystkim do popularyzacji elektromobilności wśród konsumentów, a co za tym idzie zwiększenia obecności tego typu samochodów na rynku.

Jakie ceny? Sprawdziłem na stronie Ubera i widać, że ceny będą takie same, jak w przypadku usługi Uber Select, czyli wpisuje się to w schemat, że elektryczne pojazdy, to nie są tanie rzeczy.

Ash Kebriti, General Manager w firmie Uber w regionie Europy Środkowej i Wschodniej:

Wierzymy, że przyszłość transportu to współdzielenie przejazdów, najlepiej samochodami elektrycznymi. Decydując się na wprowadzenie pilotażowej usługi Uber Green w Krakowie, mieliśmy jeden cel – udostępnienie możliwości przejazdu pojazdami elektrycznymi większej liczbie osób. Mamy świadomość, że nie możemy działać w tym obszarze sami, dlatego zależy nam na współpracy z władzami miast, organizacjami pozarządowymi, a także producentami samochodów, tak by wspólnie działać na rzecz rozwoju bezemisyjnego transportu w polskich miastach.

Uber nie podaje kolejnych miast w Polsce na liście i terminu debiutu w nich Uber Green, ale patrząc na dotychczasowy harmonogram wprowadzania nowych usług przez Ubera w Polsce, prawdopodobnie jeszcze w tym roku zobaczymy "zielone" auta Ubera w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu.

Źródło: Uber.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: