Przeglądarki internetowe

Twórcy Adblocka tworzą własną przeglądarkę internetową [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Twórcy Adblocka tworzą własną przeglądarkę internetową [prasówka]
3

Twórcy Adblocka Plus mają apetyt na więcej niż tylko dodatek do najpopularniejszych przeglądarek. Krążą pogłoski o nowym projekcie, w ramach którego ma powstać przeglądarka internetowa natywnie blokująca reklamy w internecie. Póki co mówi się jedynie o wersji mobilnej przeznaczonej dla Androida, ale...

Twórcy Adblocka Plus mają apetyt na więcej niż tylko dodatek do najpopularniejszych przeglądarek. Krążą pogłoski o nowym projekcie, w ramach którego ma powstać przeglądarka internetowa natywnie blokująca reklamy w internecie. Póki co mówi się jedynie o wersji mobilnej przeznaczonej dla Androida, ale na niej zapewne się nie skończy.

Przeglądarka Adblock Plus

Przeglądarka od twórców Adblocka dla Androida miałaby bazować na projekcie Chromium. Jej największym atutem oczywiście będzie integracja z modułem blokującym reklamy. Pierwsze oficjalne zapowiedzi miałyby się pojawić już 20 maja. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy krążą pogłoski na temat tego typu rozwiązania. Wcześniej spekulowano o przeglądarca dla systemu iOS. Można się spodziewać, że jakikolwiek produkt by nie powstał, będzie on jedynie wstępem do większej ekspansji firmy Eyeo rozwijającej Adblocka Plus. Sprzyja jej zresztą prawo - warto przytoczyć wyrok niemieckie sądu sprzed kilku tygodni, który w pełni zalegalizował wtyczkę.

Kolejne zmiany w mobilnych wynikach wyszukiwania

Google znów eksperymentuje z interfejsem mobilnej wyszukiwarki. Tym razem nie dodaje jednak linii ani kropek, jak to miało miejsce ostatnio. Zamiast tego modyfikacji poddawane są karty znajdujące się tuż pod polem wprowadzania tekstu. Miałyby one zostać zmodyfikowane zgodnie z zasadami Material Design. Mamy się zatem spodziewać większych odstępów wokół, ładniejszej typografii oraz spójności kolorystycznej. Niby drobiazg, a wydaje się cieszyć.

Meizu Ubuntu MX4

Meizu wprowadza na chiński rynek (debiut w innych regionach zaplanowano na później) zmodyfikowaną wersję swojego smartfona MX4. Urządzenie ma pracować pod kontrolą mobilnej wersji systemu Ubuntu. Urządzenie napędzane jest przez procesor MediaTek, 2 GB RAM-u oraz 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Wyposażono je w ekran o przekątnej 5,36 cala o rozdzielczości 1920x1152. DO tego wszystkiego należy dodać dwie kamerki: 20,7 Mpix oraz 2 Mpix i baterię 3100 mAh. Specyfikacja wygląda standardowo. Sam smartfon ma się przede wszystkim wyróżniać oprogramowaniem. Canonical chce, aby mobilny Ubuntu płynnie skalował się do wersji desktopowej po podłączeniu urządzenia do większego ekranu. Tym samym każdy smartfon mógłby pełnić rolę desktopa. Jest to pomysł, który pojawił się w głowach inżynierów tej firmy już lata temu - podczas finansowania projektu Edge na Kickstarterze. W międzyczasie podchwycił go Microsoft, który wprowadzi analogiczne rozwiązanie wraz z Windowsem 10.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu