Microsoft

Twój Telefon - nowa aplikacja Microsoftu, na którą czekam na swoim iPhone od samego początku

Grzegorz Ułan
Twój Telefon - nowa aplikacja Microsoftu, na którą czekam na swoim iPhone od samego początku
35

To, co bez problemu dostępne jest na Androidzie do połączenia i współpracy z komputerem, na iOS jest ograniczone do systemu macOS. Korzystając z Androida mogłem zainstalować Pushbullet i odbierać na przykład SMS-y na komputerze, bez wyciągania telefonu z kieszeni. Teraz, Microsoft po porzuceniu swojego systemu mobilnego skupi się na większej swojej obecności na dwóch systemach, które pozostały na polu bitwy, czyli Android i iOS i zaoferuje aplikację, która pozwoli na połączenie smartfona z tymi systemami mobilnymi z komputerem z Windowsem na pokładzie.

Przed chwila Kamil podzielił się się z Wami nowościami, które pojawiły się dziś na dorocznej konferencji dla programistów Microsoft Build 2018, moją uwagę przykuła jedna nowość, a mianowicie nowa aplikacja Your Phone:

Nachodzi Your Phone — nowa mobilna aplikacja, która pozwoli współdzielić materiały z komputera na smartfonie w mgnieniu oka. Wiadomości, zdjęcia, powiadomienia — wszystkie one będą mogły być teraz współdzielone między urządzeniami. Uczestnicy programu Windows Insider będą mogli ją przetestować już za kilka dni!

Mam nadzieję, że będzie to bardziej rozbudowana aplikacja, pozwalająca nie tylko na wyświetlanie powiadomień, wiadomości czy innych rzeczy z naszych smartfonów, ale i na większa interakcję, jak odpowiadanie na te wiadomości na przykład. To by dało spora przewagę Microsoftowi, który niejako pogodziłby i przyjął obie platformy, iOS i Android pod skrzydła swojego systemu. Początkowo, z pewnością większą funkcjonalność i możliwości integracji z system Windows będzie miała aplikacja na Androida, ale mam nadzieję, że z czasem i Apple pozwoli na głębsza integrację swojego systemu z komputerami z zainstalowanym Windowsem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu