2

Nowa wersja aplikacji Twój Telefon pozwala na multitasking

windows twój telefon
Osoby, które mają telefon Samsunga mogą już jednocześnie uruchomić kilka aplikacji ze swojego smartfona na komputerze.

Microsoftowi można zarzucić bardzo wiele, ale jeżeli chodzi o rozwój współpracy pomiędzy komputerem z Windows a systemem Android, trzeba przyznać, że firmie z Redmond wychodzi to nadzwyczaj dobrze. Choć może powinienem napisać, że chodzi tu o współpracę pomiędzy Windowsem a urządzeniami Samsunga, ponieważ to właśnie telefony Koreańskiej marki mają tu wyraźne „fory”, otrzymując znacznie więcej funkcji niż smartfony z innych producentów. Kolejna z nich już trafiła do stabilnej wersji aplikacji i jest dostępna dla wszystkich, którzy posiadają telefony z tej listy.

Od teraz odpalimy kilka aplikacji z telefonu jednocześnie

Do tej pory, jeżeli chcieliśmy uruchomić jakąś aplikację w funkcji Twój Telefon na komputerze, działało to na zasadzie streamingu ekranu z naszego telefonu. Jednocześnie mogliśmy więc uruchomioną jedną taką aplikację. Teraz jednak dla niektórych telefonów Samsung funkcja ta została rozbudowana. Teraz na komputerze można uruchomić kilka aplikacji z telefonu jednocześnie. Dla osób, któe tej aplikacji używają regularnie jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ pozwala w dalszym stopniu zwiększyć produktywność.

windows twój telefon

Aby aktywować nowe funkcje trzeba przede wszystkim mieć telefon z wspomnianej listy z systemem operacyjnym Android 11 (co już na starcie wyklucza dużo telefonów Samsunga). Sam pecet natomiast musi posiadać system Windows 10 co najmniej w wersji 20H1, co jak wiadomo, wcale nie jest tak popularne. Oprócz tego trzeba mieć aktualne wersje aplikacji  Link to Windows i Link to Windows Service (do pobrania z Galaxy Store). Oczywiście, oba urządzenia muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi.

Oprócz tego Microsoft pokazał, że nie planuje zatrzymywać rozwoju aplikacji i już testuje kolejne funkcje. Już niedługo w aplikacji Twój Telefon będzie można sprawdzić m.in. zasięg sieci komórkowej czy Wi-Fi. Niestety, nie wiadomo, kiedy podobne funkcjonalności będą dostępne dla właścicieli urządzeń marek innych niż Samsung.