Twitter

Twitter dla Windows Phone 8 aktualizowany - jest bardzo dobrze

Rafał Kurczyński
Twitter dla Windows Phone 8 aktualizowany - jest bardzo dobrze
13

Aplikacja Twittera dla Windows Phone od dłuższego czasu leżała odłogiem na „półkach” Windows Phone Store, będąc bardzo przestarzałym klientem tej sieci społecznościowej - porównując go choćby do aplikacji dla Androida, czy iOS. Wszystko to miała zmienić wczorajsza, wieczorna aktualizacja tego progra...

Aplikacja Twittera dla Windows Phone od dłuższego czasu leżała odłogiem na „półkach” Windows Phone Store, będąc bardzo przestarzałym klientem tej sieci społecznościowej - porównując go choćby do aplikacji dla Androida, czy iOS. Wszystko to miała zmienić wczorajsza, wieczorna aktualizacja tego programu do wersji 3.2. Co nowego w nowym Twitterze oraz jak się sprawuje?

Klient Twittera dla mobilnych okienek zyskał wiele ciekawych i praktycznych funkcji, takich jak wyświetlanie obrazków i filmików z sieci społecznościowej Vine bez przechodzenia do postu oraz możliwość interakcji z tweetem bez konieczności otwierania go w pełnym oknie. Oprócz tego, od teraz wraz z ćwierkiem możemy umieszczać więcej niż jedno zdjęcie/grafikę, czego brak w poprzednich wersjach jest dla mnie niezrozumiały. Jeżeli mimo to, nadal czujecie niedosyt związany z ilością nowości, dobrą wiadomością będzie dla was umożliwienie wysyłania grafik w wiadomościach prywatnych (DM) oraz połączenie klienta dla Windows Phone z tym dostępnym w Windowsie 8 i RT.

Bardzo zawiodłem się na samym wyglądzie aplikacji, która moim zdaniem powinna zostać odświeżona, lub przynajmniej zaprojektowana na wzór oficjalnego klienta sieci społecznościowej dla iOS i w Androidzie - niczym, jak klient Facebooka (beta). Zauważalną zmianą w interfejsie użytkownika (poza wymienionymi powyżej) jest nowa ikonka powiadomień zaczerpnięta bezpośrednio z Tweetdecka , dlatego też poza zwiększoną wydajnością wydajnością Twittera, jest to ten sam, stary klient tej specyficznej sieci społecznościowej, który jest aktualizowany rzadko, zbyt rzadko.

Na chwilę obecną używam aplikacji Tweet It!, choć muszę przyznać, że Twitter w wersji 3.2 jest naprawdę dobrym produktem, z którego pomimo braku odświeżenia interfejsu graficznego oraz strumieniowania postów w głównej kolumnie wiadomości da się przyjemnie korzystać, dzięki czemu mogę go z ręką na sercu polecić każdemu, kto szuka idealnego klienta Twittera dla swojego smartfona z Windows Phone - nawet, gdy zraził się do oficjalnego klienta tej sieci społecznościowej.

Odświeżonego klienta Twittera odnajdziecie tutaj. Co o nim sądzicie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu