Twitter

Twitter dla Androida z Material Design [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Twitter dla Androida z Material Design [prasówka]
5

Twitter dla Androida niebawem zmieni się nie do poznania. Twórcy aplikacji aktywowali już u wybranych użytkowników zupełnie nowy interfejs Material Design.

Twitter w Material Design

Mobilna aplikacja Twittera dla Androida może przejść niebawem metamorfozę. Twórcy testują bowiem obecnie nowy interfejs zgodny ze wskazówkami Google'a i wykorzystujący elementy Material Design. Znajdziemy tutaj pływający przycisk tworzenia nowych akcji, podział na zakładki, a także charakterystyczną, wysuwaną zza lewej krawędzi ekranu kolumnę nawigacyjną.  U niektórych nowy interfejs został już aktywowany. U nas ma go już Grzegorz - ja ciągle czekam. Trzeba przyznać, że redesign jest jak najbardziej udany i aplikacja sporo zyskuje na przejrzystości oraz wygodzie obsługi.

HTC 10 i Apple AirPlay

Wczoraj pisałem o premierze HTC 10. Nie wspomniałem jednak o jednej wyjątkowej rzeczy, która zdecydowanie jest warta uwagi. Otóż nowy smartfon jest jednocześnie pierwszym na rynku Androidem, który potrafi natywnie, w bezproblemowy sposób korzystać z applowskiego standardu AirPlay. Urządzenie otrzymało oficjalnie licencję, a to oznacza, że posiadacze Apple TV, głośników zgodnych z tą technologią i innych sprzętów multimedialnych mogą śmiało zmienić swojego iPhone'a na HTC 10. Tylko dlaczego mieliby chcieć to zrobić?

Ręczny backup w Google Photos

Najnowsza wersja aplikacji Google Photos doczekała się funkcji ręcznego backupu. Użytkownik może teraz zaznaczyć wybrane fotografie, a następnie z podręcznego menu wybrać opcję natychmiastowego kopiowania na serwery Google'a. Dotąd mechanizm ten działał jedynie automatycznie i użytkownik nie miał na niego większego wpływu.

Goals w kalendarzu

Tymczasem w Kalendarzu Google'a pojawiły się "Cele". To kolejna po przypomnienia forma planowania, która tym razem kładzie nacisk na samodoskonalenie i realizację postawionych sobie założeń. Szczegółowo funkcję prezentuje powyższe wideo. Więcej na jej temat jeszcze dziś na Antywebie.

Gry od Telltale w Humble Bundle

Jeżeli nie graliście dotąd w przygodówki Telltale Games, macie niepowtarzalną okazję, bo ruszyła nowa edycja Humble Bundle. Znajdziemy w niej m.in. The Walking Dead, Wolf Among Us, Telltales from Borderlands, Back to the Future i kilka innych. Oczywiście gry podzielono na pakiety różniące się ceną - widać to na powyższym obrazku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu