Polska

Kilkanaście województw bez dostępu do kanałów TVP w wyniku awarii MUX [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Kilkanaście województw bez dostępu do kanałów TVP w wyniku awarii MUX [prasówka]
41

Weekendowa awaria jednego z MUX-ów sprawiła, że aż w 13 polskich województwach Polacy mieli problemy z odbiorem kanałów TVP.

Awaria MUX-a

Zakłócenia pojawiły się w dniach 17 i 18 grudnia na platformie MUX3, zawierającej przede wszystkim kanały TVP. Zarządza nią prywatna firma EMitel, która odpowiada jednocześnie za transmisję sygnału. Utrudnienia z dostępem do kanałów pojawiły się w 13 województwach. Prezes TVP, Jacek Kurski zapowiedział zgłoszenie tej sprawy do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ponieważ awaria w części lokalizacji wystąpiła w momencie, gdy na antenie TVP miała wystąpić z przemówieniem premier Beata Szydło. Sam Emitel w oficjalnym oświadczeniu przyznał, że awaria miała miejsce, ale problemy były jedynie chwilowe.

Na 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał MUX3, nastąpiły krótkie kilkuminutowe zakłócenia w prawidłowych emisjach spowodowane błędami synchronizacji. Zakłócenia wystąpiły jedynie na granicach tzw. stref SFN i dotyczyły niewielkiego procenta populacji.

LG G Pad III 10.1

Po boomie na tablety nie pozostało już wiele, a kolejne premiery przechodzą raczej bez echa. Producenci o wiele chętniej sięgają po rozwiązania hybrydowe, gdzie lepiej sprawdza się po prostu Windows. Tym bardziej zaskakujący jest debiut nowego tabletu LG. G Pad III 10.1 posiada duży wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Wewnątrz umieszczono ośmiordzeniowy procesor  pracujący z częstotliwością 1,5 GHz (nie wiemy, jaki to model) wspierany przez 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie wyróżnia się wbudowaną podstawką, która pozwala ustawić je na płaskiej powierzchni pod kątem 70 stopni. To szczególny ukłon w kierunku tych, którzy oglądają filmy na tablecie.

Niestety nie wiemy czy i kiedy tablet trafi do Polski. Aktualnie będzie dostępny wyłącznie na rynku koreańskim za równowartość ok. 360 dolarów.

Nova Launcher Prime w promocji

Jeżeli zachęciła Was jedna z ostatnich prasówek na temat aplikacji Nova Launcher, teraz możecie zakupić pełną wersję popularnego programu za zaledwie 1,79 złotego. Twórcy zorganizowali promocję, która potrwa do 1 stycznia przyszłego roku. Nova Launcher Prime to większe możliwości personalizacji oraz dostęp do dodatkowych ekranów ustawień. Za taką kwotę zdecydowanie warto.

Fibaro kompatybilne z Apple HomeKit

 

Specjalizujący się w produkcji rozwiązań z zakresu IoT Fibaro wprowadził obsługę platformy Apple Home Kit. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli komunikować się z urządzeniami Smart Home bezpośrednio z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej na iOS 10. W ramach współpracy z platformą HomeKit, Fibaro wprowadziło do swojej oferty trzy pierwsze urządzenia. Wśród produktów kompatybilnych z platformą HomeKit znalazł się wielofunkcyjny czujnik ruchu, temperatury i oświetlenia – Motion Sensor, czujnik zalania – Flood Sensor oraz czujnik stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna lub drzwi – Door/Window Sensor. Za komunikację urządzeń odpowiedzialny jest protokół Bluetooth Low Energy (BLE).


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu