Ciekawostki technologiczne

3 niesamowite rzeczy na weekend

Marcin Hołowacz
3 niesamowite rzeczy na weekend
5

Wszystko co trafiło do tego wpisu jest z jakiegoś powodu niesamowite - czy to ze względu na swoją funkcjonalność, czy innowacyjność i nowe spojrzenie na jakiś temat. Wydawałoby się, że żyjemy w czasach w których ciężko coś udoskonalić, lecz poniższe wynalazki i pomysły obalą ten mit.

Niesamowite krzesło

To krzesło zostało zaprojektowane i stworzone przez firmę pełną designerów i inżynierów z Brooklynu. RockPaperRobot (RPR) zaprojektowało coś naprawdę niesamowitego i mam nadzieję, że docenisz to przełomowe podejście do tematu krzeseł. Postaram się to opisać najlepiej jak potrafię, jednak myślę że najlepiej będzie jeśli później obejrzysz niemal 3 minutowy filmik promocyjny, w którym twórcy wyjaśniają możliwe zastosowania dla swojego dzieła.

Ollie to nowy produkt firmy RPR, a jest nim (uwaga) składane krzesło. Można je składać i rozkładać, ale to nie wszystko. Osoby które je zaprojektowały tłumaczą, że takie zmiennokształtne właściwości pozwalają np. na zaoszczędzenie miejsca, albo łatwiejsze przenoszenie. Naprawdę.

https://vimeo.com/206126427\

Niesamowita maska do prowadzenia rozmów

Na pewno wiele razy zdarzyło ci się odebrać telefon i czuć lekkie skrępowanie w związku z tym, że ktoś siedzi obok i słyszy twoją rozmowę, która być może wymaga odrobiny prywatności, prawda? Doskonale o tym wiem. Twórcy maski do prowadzenia rozmów również o tym wiedzą, dlatego zdecydowali się na stworzenie tego… czegoś.

Stylowy wygląd i prywatność, tego możesz być pewien w przypadku korzystania z produktu o nazwie Hushme. Nie ma sensu zakładać jej w domowym zaciszu, dlatego mam nadzieję, że będziesz ją nosić tylko i wyłącznie w miejscach publicznych, tak żeby wszyscy widzieli jaką masz fajną… maskę Hannibala Lectera do prowadzenia rozmów. Powodzenia.

Niesamowity robot

Shybot to jak sama nazwa wskazuje wstydliwy robot. Został stworzony dzięki temu, że jakiś artysta miał taki pomysł i podjął współpracę z ludźmi umiejącymi budować roboty. W efekcie powstał najmniej przydatny robot na świecie, którego zadaniem jest jeździć bez celu i unikać ludzi, gdyby jacyś stanęli mu na drodze. Oczywiście w imię sztuki.

https://vimeo.com/205976218

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

robot