Ciekawostki technologiczne

3 niesamowite rzeczy na weekend

Marcin Hołowacz
3 niesamowite rzeczy na weekend
5

Wszystko co trafiło do tego wpisu jest z jakiegoś powodu niesamowite - czy to ze względu na swoją funkcjonalność, czy innowacyjność i nowe spojrzenie na jakiś temat. Wydawałoby się, że żyjemy w czasach w których ciężko coś udoskonalić, lecz poniższe wynalazki i pomysły obalą ten mit.

Niesamowite krzesło

To krzesło zostało zaprojektowane i stworzone przez firmę pełną designerów i inżynierów z Brooklynu. RockPaperRobot (RPR) zaprojektowało coś naprawdę niesamowitego i mam nadzieję, że docenisz to przełomowe podejście do tematu krzeseł. Postaram się to opisać najlepiej jak potrafię, jednak myślę że najlepiej będzie jeśli później obejrzysz niemal 3 minutowy filmik promocyjny, w którym twórcy wyjaśniają możliwe zastosowania dla swojego dzieła.

Ollie to nowy produkt firmy RPR, a jest nim (uwaga) składane krzesło. Można je składać i rozkładać, ale to nie wszystko. Osoby które je zaprojektowały tłumaczą, że takie zmiennokształtne właściwości pozwalają np. na zaoszczędzenie miejsca, albo łatwiejsze przenoszenie. Naprawdę.

https://vimeo.com/206126427\

Niesamowita maska do prowadzenia rozmów

Na pewno wiele razy zdarzyło ci się odebrać telefon i czuć lekkie skrępowanie w związku z tym, że ktoś siedzi obok i słyszy twoją rozmowę, która być może wymaga odrobiny prywatności, prawda? Doskonale o tym wiem. Twórcy maski do prowadzenia rozmów również o tym wiedzą, dlatego zdecydowali się na stworzenie tego… czegoś.

Stylowy wygląd i prywatność, tego możesz być pewien w przypadku korzystania z produktu o nazwie Hushme. Nie ma sensu zakładać jej w domowym zaciszu, dlatego mam nadzieję, że będziesz ją nosić tylko i wyłącznie w miejscach publicznych, tak żeby wszyscy widzieli jaką masz fajną… maskę Hannibala Lectera do prowadzenia rozmów. Powodzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=k2Cf3rHifv0

Niesamowity robot

Shybot to jak sama nazwa wskazuje wstydliwy robot. Został stworzony dzięki temu, że jakiś artysta miał taki pomysł i podjął współpracę z ludźmi umiejącymi budować roboty. W efekcie powstał najmniej przydatny robot na świecie, którego zadaniem jest jeździć bez celu i unikać ludzi, gdyby jacyś stanęli mu na drodze. Oczywiście w imię sztuki.

https://vimeo.com/205976218

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

robot