Felietony

Tryb czytnika w mobilnym Google Chrome!

Grzegorz Ułan
Tryb czytnika w mobilnym Google Chrome!
14

Choć coraz mniej można zarzucić mobilnym wersjom popularnych stron internetowych, coraz więcej ich właścicieli zadbało już o to i dostosowało swoje witryny do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, ta opcja przypadnie do gustu na pewno wielu użytkowników. Google ukryło w opcjach mobilnego Chrome...

Choć coraz mniej można zarzucić mobilnym wersjom popularnych stron internetowych, coraz więcej ich właścicieli zadbało już o to i dostosowało swoje witryny do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, ta opcja przypadnie do gustu na pewno wielu użytkowników.

Google ukryło w opcjach mobilnego Chrome tryb czytnika, który "czyści" artykuły i prezentuje je w jeszcze bardziej przystępnej formie do odczytu.

Wystarczy uruchomić chrome//flags i odnaleźć opcję Włącz ikonę trybu czytnika na pasku narzędzi, po włączeniu, po każdorazowym wejściu w wybrany artykuł i kliknięciu w ikonę na pasku, cały wpis zostanie przeformatowany, jak poniżej.

Jak widać na obrazku, zdjęcia z wpisu zostały, jedynie przerobiono sam układ wpisu i fonty, dzięki czemu naprawdę przyjemniej to wygląda, jest bardziej przejrzyście i łatwiej się odczytuje. Mam nadzieję jednak, że po zapoznaniu się z wpisami u nas, klikniecie później Wyświetl oryginał, by skomentować dany artykuł:).

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chrome