Świat

Facebook zgubił trochę kodu źródłowego

GM
Grzegorz Marczak
4

Dzisiaj pierwsze miejsce jeśli chodzi o najbardziej ciekawe informacje na Digg.com zajął news o wycieku danych źródłowych głównej strony facebook.com. Kod nadal jest dostępny publiczne na blogu facebooksecrets W internecie pojawiło się wiele spekulacji na temat jak kod źródłowy dostał się w nie...


Dzisiaj pierwsze miejsce jeśli chodzi o najbardziej ciekawe informacje na Digg.com zajął news o wycieku danych źródłowych głównej strony facebook.com. Kod nadal jest dostępny publiczne na blogu facebooksecrets

W internecie pojawiło się wiele spekulacji na temat jak kod źródłowy dostał się w niepowołane ręce.

Najbardziej prawdopodobna przyczyna została potwierdzona przez autorów facebook czyli jeden z serwerów był nie poprawnie skonfigurowany co pozwoliło pobrać kod. Facebook zastrzega również, że dane użytkowników przez cały czas były i są bezpieczne a konfiguracja serwera została już poprawiona.

Na bazie kodu źródłowego udostępnionego przez nieznanego autora można dowiedzieć się kilku ciekawych informacji o tym jak zbudowany jest jeden z najpopularniejszych serwisów na świecie.

Podobno analizując kod można zobaczyć, że programiści facebook nie korzystają z możliwości projektowania obiektowego a serwis napisany jest w czystym PHP z bardzo dużą ilością własny funkcji. (cytuję informacje podane przez TechCrunch).

Całe to wydarzenie pokazuje, że nawet największym i najlepszym zdarzają sie małe wpadki - najważniejsze aby wyciągali z nich wnioski na przyszłość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: