Motoryzacja

Traficar dojedzie do Factory: Wynajmij samochód na minuty jadąc na zakupy

Marek Adamowicz
Traficar dojedzie do Factory: Wynajmij samochód na minuty jadąc na zakupy
10

Traficar jako firma wynajmująca samochody na minuty, przebojem wdarła się na polski rynek. Tym razem nawiązała współpracę z siecią outletów Factory. Chociaż sklepy znajdują się poza wyznaczonymi strefami oddawania wynajmowanych aut, to teraz możliwe będzie zostawienie ich na parkingu centrum handlowego Factory. Traficar właśnie nawiązał kolejne partnerstwo.

Carsharing w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Jest to forma wynajmowania samochodów na bardzo krótki okres czasu – minuty, a czasem godziny. W przypadku Traficar mamy do dyspozycji kilkaset aut rozsianych po kilku największych miastach w Polsce. Mowa tutaj m.in. o Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu.

Zasada wynajęcia Traficara opiera się o posiadanie aplikacji mobilnej (dostępna jest zarówno na Androida jak i iOS). Po zarezerwowaniu samochodu przez program w naszym smartfonie, otwieramy go za pomocą skanu kodu QR i odbywamy podróż. Następnie parkujemy go w wyznaczonej strefie – w przypadku samochodu Traficar mowa tutaj o najważniejszych dzielnicach miasta. Zamknięcia i zwrotu auta również dokonujemy poprzez mobilną aplikację.

W Polsce znajdują się cztery outlety Factory. Dwa w Warszawie (Factory Annopol i Factory Ursus) oraz po jednym w Poznaniu i Krakowie. Wszystkie cztery położone są poza terenem obejmującym strefy parkowania Traficar. Dlatego też by umożliwić klientom outletów dojazd do sklepów, obie firmy nawiązały współpracę. Na przyoutletowych parkingach pojawiły się oznaczone miejsca w których wynajmujący mogą zakończyć usługę wynajmu samochodu w Traficar.

Jeśli chodzi o koszty wynajęcia samochodu w usłudze Traficar, to należy powiedzieć, że są one atrakcyjne. Każdy przejechany kilometr kosztuje użytkownika 0,80 zł. Każda minuta, którą opłaca za korzystanie z wynajętego samochodu to kolejne 0,50 zł. Każda minuta postoju samochodu bez zakończonej usługi to 0,10 zł. Użytkownik nie musi się też martwić o koszty opłat za parkowanie, gdyż są one pokryte przez firmę udostępniającą samochody. Flota Traficar składa się głównie z Renault Clio i Opli Corsa. Możliwe jest również wynajęcie dostawczego Renault Kangoo.

Od teraz wypad na zakupy będzie miał jeszcze przyjemniejszy charakter – zwłaszcza gdy nie mamy samochodu i chcemy go wynająć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu