Bezpieczeństwo w sieci

ToRepublic „spalone” po ujęciu Polsilvera. Nieufni użytkownicy otwierają nowe forum – Hydra

Paweł Winiarski
7

Niedawno w ręce policji wpadł Polsilver, podejrzany o współudział we włamaniu do PlusBanku. Wprowadziło to niezłe zamieszanie w podziemnym światku polskiej sieci. Na tyle poważne, że utworzono nowe forum zrzeszające osoby zajmujące się szemranymi interesami. Hydra — rusza nowe polskie forum przes...

Niedawno w ręce policji wpadł Polsilver, podejrzany o współudział we włamaniu do PlusBanku. Wprowadziło to niezłe zamieszanie w podziemnym światku polskiej sieci. Na tyle poważne, że utworzono nowe forum zrzeszające osoby zajmujące się szemranymi interesami.

Hydra — rusza nowe polskie forum przestępcze w sieci TOR. Tak swój artykuł tytułuje Niebezpiecznik, który otrzymał informację o utworzeniu nowej przystani dla osób „prowadzących interesy”.

„Bezpieczeństwo jest najważniejsze”

W związku z zatrzymaniem Polsilvera i Kybera z TheVenomInside (sprawa wyłudzeń), w sieciowym światku szemranych interesów pojawił się temat braku zaufania. Decyzja o utworzeniu Hydry zapadła właśnie w związku z brakiem zaufania do administratorów ToRepublic (lucyphera i Mbank_konsultanta) oraz samych ich kont, istnieje bowiem podejrzenie, że przejęła je policja. Choć ciężko wczuć się w sytuację nie będąc częścią tej społeczności, komunikat jest jednak jasny - jedni zadają zbyt dużo dziwnych pytań, nie prowadzą aktywnie interesów, a niejaki jebacztm jako jedyny nie został zatrzymany przez policję.

Forum Hydra

Nowe forum ma opierać się na jasnych zasadach, twórcy chcą również by nie powtórzyły się sytuacje, w których poszczególni administratorzy walczą o władzę. Grono „zaufanych” ma otrzymać władzę w formie demokratycznej. Rangę „zaufany” otrzymają jedynie osoby cieszące się nienaganną reputacją i prowadzące regularne interesy. Wraz z przyznaniem rangi użytkownik będzie otrzymywał wyższy poziom dostępu do forum oraz większe przywileje.

„Z honorem złodzieja, a nie rozprutego cwela.”

Tak kończy się mail informujący o utworzeniu nowego forum, nikt nie powinien mieć więc wątpliwości do jakich celów zostało utworzone. Po ujęciu Polsilvera słyszałem wiele rozmów i spekulacji o tym, dlaczego w zasadzie udało się ująć podejrzanego w aferze z PlusBankiem. Kto na niego doniósł? A może w miejscach, w których dzielił się informacjami o sprawie miała swoich ludzi policja? Niektórzy twierdzili, że policja od dawna miała swojego człowieka na forum ToRepublic, w dodatku w randze administratora. Dowodów na to brak, więc to jedynie czyste spekulacje. Ale coś może być na rzeczy, w mailu informującym o nowym forum pojawia się bowiem informacja, że „awans dostępny tylko poprzez poręczenia użytkowników. Jasne zasady, psy nie wyjdą ponad poziom początkującego”.

Ciekawe co na tę inicjatywę policja.

grafika: 1, 2

Źródło

V3_big_1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Bezpieczeństwo