Bezpieczeństwo w sieci

Oto Intel RealSense w Windows 10 - tak powinno wyglądać proste i bezpieczne logowanie

Jakub Szczęsny
Oto Intel RealSense w Windows 10 - tak powinno wyglądać proste i bezpieczne logowanie
Reklama

Cześć, dzisiaj nadajemy dla Was z Pragi, gdzie Intel zaprosił nas na Signal Festival - wtedy po zmroku czeska stolica zamienia się w miasto świateł. A...

Cześć, dzisiaj nadajemy dla Was z Pragi, gdzie Intel zaprosił nas na Signal Festival - wtedy po zmroku czeska stolica zamienia się w miasto świateł. A w tym roku swoje możliwości chce pokazać Intel wraz ze swoją technologią RealSense. Oprócz wysokiej wartości artystycznej widowiska, dokonania Intela na pewno docenią konsumenci - te kamery to ogromne możliwości również dla profesjonalistów. Dziś chcemy pokazać Wam, jak wygląda RealSense w akcji - tutaj za pomocą tej kamery logujemy się do Windows 10.

Reklama



Przenośną kamerę Intel RealSense zainstalowaliśmy na laptopie Asusa - UX305FA z zainstalowanym Windows 10 - to wymagane jest do obsłużenia funkcji Windows Hello. Po zainstalowaniu sterowników urządzenia, kamera była gotowa do użycia. Wtedy wystarczyło tylko skonfigurować profil twarzy, który będzie umożliwiał zalogowania dla danego konta. W większości przypadków wszystko działało świetnie - były jednak momenty, w których kamera nie uruchamiała się mimo wybrania opcji logowania za pomocą Windows Hello. Ale kiedy już zadziałała - wszystko odbywało się jak należy.


Warto dodać, że Windows Hello wraz z kamerą Intel RealSense nie daje się oszukać za pomocą zdjęcia uprawnionej do logowania się osoby. Dzięki wykrywaniu głębi, kamera ta oczywiście rozpozna obiekt będący dwuwymiarową grafiką i nie uda się przejść uwierzytelniania. Podczas konferencji podniesiono hipotetyczny (aż za bardzo problem) wykonania skanu twarzy za pomocą RealSense i... wydrukowania takiego modelu za pomocą drukarki 3D. W tym wypadku pojawiły się ogromne wątpliwości co do tego, czy RealSense dałby sobie radę z wykryciem takiego kombinatorstwa.

Pokazana na wideo kamerka (F200) kosztuje 99 dolarów i może zostać podłączona do wszystkich urządzeń obsługujących USB 3.0 oraz z zainstalowanym Windows 10.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama