Felietony

Torba, która podczas noszenia naładuje Twój telefon i komputer

Marcin Kamiński
Torba, która podczas noszenia naładuje Twój telefon i komputer
14

Czy zdarza Wam się rozładować telefon lub laptopa będąc poza domem, bez dostępu do gniazdka elektrycznego lub ładowarki? A może irytuje Was konieczność noszenia wielu kabli i przejściówek, aby obsłużyć wszystkie urządzenia w plecaku? Jeśli tak, to mamy dla Was pewne rozwiązanie – specjalną torbę na...

Czy zdarza Wam się rozładować telefon lub laptopa będąc poza domem, bez dostępu do gniazdka elektrycznego lub ładowarki? A może irytuje Was konieczność noszenia wielu kabli i przejściówek, aby obsłużyć wszystkie urządzenia w plecaku? Jeśli tak, to mamy dla Was pewne rozwiązanie – specjalną torbę na ramię, która w trakcie przenoszenia smartfona lub laptopa będzie automatycznie ładować jego baterię!

Phorce to wedle autorów „pierwsza na świecie inteligentna torba”, której projekt pojawił się w popularnym serwisie Kickstarter. Potrafi ona pomieścić większość znanych obecnie urządzeń mobilnych, od telefonów iPhone czy Samsung Galaxy, aż po iPady czy MacBooki.

Torba Phorce wyposażona została w wodoodporną powłokę zewnętrzną, która chroni przenoszone w niej urządzenia podczas deszczu. Wewnątrz znajdziemy specjalnie zaprojektowane kieszenie na smartfony, tablety i laptopy – nie pozwalają one na przemieszczanie się sprzętu podczas podróży. Dodatkowo, torba Phorce zmienia swój kształt – można ją za pomocą kilku prostych ruchów przeobrazić z torby na ramię w plecak lub walizkę.

W serwisie Kickstarter zbierane są obecnie fundusze, potrzebne do realizacji pomysłu na torbę służącą do przenoszenia i ładowania komórek i laptopów. Do końca pozostał jeszcze miesiąc, a na chwilę obecną uzbierano niespełna 75,000 dolarów z oczekiwanych 150 tysięcy USD.

Cena gotowej torby ma oscylować w okolicach 200 dolarów, czyli ponad 600 złotych. Czy dalibyście tyle za bezpieczną torbę do ładowania swoich urządzeń mobilnych? Ja osobiście nie mam takiej potrzeby, a cena wydaje się jednak mocno wygórowana. Dla osób często podróżujących, dziennikarzy lub ludzi przebywających na wielu konferencjach wynalazek tego typu może okazać się jednak bardzo przydatny.

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneMacbookiPadSamsung