Filmy

To. Rozdział 2 - byłem na nie, ale pierwszy zwiastun mnie przekonał. Zobaczcie sami

Konrad Kozłowski
To. Rozdział 2 - byłem na nie, ale pierwszy zwiastun mnie przekonał. Zobaczcie sami
5

Przed nami premiera TO 2, czyli drugiej części filmu, który debiutował zaledwie dwa lata temu. We wrześniu film trafi do kin, a od dzisiaj w sieci możecie obejrzeć pierwszy zwiastun. Nie spodziewałem się, że będzie tak dobry!

Wiemy, że do swoich ról powrócą młodzi aktorzy: Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs i Jack Dylan Grazer, którzy pojawili się w pierwszej odsłonie. Akcja drugiego filmu rozgrywać się będzie 27 lat po wydarzeniach z tamtego filmu, a na ekranie pojawią się m. in. James McAvoy, jako Bill Denbrough i Jessica Chastain jako dorosła Beverly Marsh. Ponadto wystąpią: Jay Ryan (Ben Hanscom), Bill Hader (Richie Tozier), Isaiah Mustafa (Mike Hanlon) i James Ransone (Eddie Kaspbrak). Wszyscy powrócą do Derry, by ponownie stawić czoła koszmarnemu klaunowi Pennywise. W tej roli ponownie zobaczymy Billa Skarsgarda.

Za kamerą stanął Andy Muschietti, zaś za scenariusz odpowiada Gary Dauberman, który tworzył na podstawie książki Stephena Kinga.

To. Rozdział 2 - oficjalny zwiastun filmu

Według dotychczasowych informacji fabuła filmu będzie różnić się od tego, jak wyglądał dalszy rozwój wypadków w oryginale Stephena Kinga. W Derry pozostał jedynie Mike, który obsesyjnie szukał sposobów na pozbycie się klauna, podczasy gdy reszta z Klubu Frajerów opuściła miasteczko i starała się wieść w miarę normalne życie po tym, co przeżyli.

Już pierwszy film okazał się naprawdę udanym horrorem, a tym razem twórcy zapowiadają jeszcze straszniejszą opowieść. Dobrym dowodem na te słowa jest chyba pierwszy zwiastun, który zawiera prawdopodobnie jedną z lepszych/dziwniejszych scen. O ile nie jestem fanem horrorów, a co więcej wcale nie odczuwam strachu przy takich produkcjach, tak seans "To" wspominam dość przyjemnie, gdyż oglądało się go z zaciekawieniem i chęcią poznania zakończenia historii. Czy tym razem oprócz tego, "To. Rozdział 2" wzbudzi u mnie prawdziwy niepokój albo strach? Trochę na to liczę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu