Filmy

Twórcy Avatara przestraszyli się Avengers, a Disney szykuje kolejne Gwiezdne Wojny

Piotr Kurek
Twórcy Avatara przestraszyli się Avengers, a Disney szykuje kolejne Gwiezdne Wojny
17

W sieci pojawiła się rozpiska filmów, jakie Disney zaplanował na kilka następnych lat. Jest na niej kilka zaskoczeń i niespodzianek — część pozytywnych, część negatywnych. Do 2027 roku na ekrany kin trafią tytuły z wielu uniwersów będących w portfolio Disney Studios.

Następne 8 lat w kinach zapowiada się naprawdę interesująco. A to tylko jedno studio, które w swoim portfolio posiada takie marki jak Marvel, Gwiezdne Wojny, Pixar, czy Avatar. To właśnie na nowe filmy z tej ostatniej serii wielu czeka od 10 lat. Hitowa produkcja Jamesa Camerona do tej pory zarobiła 2 787 965 087 dolarów i wciąż pozostaje liderem na liście najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Avengers: koniec gry goni Avatara i jako pierwszy od kilku lat zagraża pozycji na jakiej uplasowała się ta przełomowa produkcja. Na kolejne odsłony historii rasy Na’vi, mieszkańców księżyca Pandora przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, mimo, że prace nad filmami rozpoczęły się jakiś czas temu.

Przez dłuższy czas wydawało się, że premiera Avatara 2 nie jest zagrożona i ma nastąpić grudniu przyszłego roku. Avatar 3 miał zadebiutować w 2021 r., Avatar 4 w 2024 r., a Avatar 5 w 2025 r. Dziś dowiadujemy się, że premiery tych filmów zaliczą kolejne przesunięcie w czasie. Na udostępnionej w sieci liście premier produkcji Disney Studios, na kilka najbliższych lat, znajdziemy informacje, że Avatar 2 w kinach pojawi się dopiero w grudniu 2021 roku, a każde kolejne odsłony dzielić będzie 2 lata przerwy. Historia rozpoczęta w 2009 r. zakończy się dopiero w 2027 r.

Gwiezdne Wojny nie znikną ze srebrnych ekranów. W planach są kolejne filmy

Na liście, oprócz nowych Avatarów, czy filmów z uniwersum Marvela, które pojawiać się będą każdego roku, pojawiły się też daty, w których do kin trafią kolejne odsłony serii Gwiezdne Wojny. To akurat zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze kilka tygodni temu przedstawiciele Disneya informowali, że marka potrzebuje odpoczynku i głębszego oddechu i po premierze Gwiezdne Wojny Część IX: Skywalker Odrodzenie przyjdzie nam długo czekać na kolejne odsłony cyklu. Jednak to czekanie nie będzie takie długie. Kolejne Gwiezdne Wojny do kina zawitają w grudniu 2022, 2024 i 2026 roku. Czy to obiecana kolejna trylogia, czy też niezależne od siebie filmy? Na odpowiedzi będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Variety

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu