Płatności i bankowość

To już oficjalny koniec BZ WBK - Santander Bank Polska wystartował

Grzegorz Ułan
To już oficjalny koniec BZ WBK - Santander Bank Polska wystartował
7

Zmianę nazwy Banku Zachodniego WBK na Santander Bank Polska zapowiedziano już na wiosnę tego roku, jednak na oficjalną zmianę trzeba było czekać aż nastąpi wpis do Krajowego Rejestru Sądowego nowej nazwy i nowej siedziby banku, która z Wrocławia przeniesiona została do Warszawy, co nastąpiło 7 września. Dziś natomiast na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele Santander Bank Polska oficjalnie poinformowali o rozpoczęciu działalności W Polsce pod nową nazwą.

Już w miniony weekend zmiany barw, logo i kolorów doczekały się placówki banku Santander Bank Polska, strona internetowa oraz aplikacja mobilna na iOS, która oprócz zmiany barw doczekała się też zmiany wyglądu ekranu startowego. Wersja na Androida pojawi się w Google Play w ciągu kilku dni, Santander nie dogadał się na czas z Google, a co ciekawe z Apple się udało, a zwykle dłużej trzeba czekać na pojawienie się aktualizacji w App Store.

Ana Botin, Przewodnicząca Grupy Santander:

Santander jest symbolem zaufania i wiarygodności od ponad 160 lat. Dziś nasza marka jest znana milionom osób w Europie i obu Amerykach. Ucieleśnia ona wartości "Przyjazny, Rzetelny, dla Ciebie", które leżą u podstaw wszystkich podejmowanych przez nas działań. Polska stanowi jden z naszych głównych rynków i jest krajem niezwykle utalentowanych ludzi o ogromnym potencjale. Jesteśmy bardzo dumni, że z naszych rozwiązań korzysta tu aż 6,5 milionów klientów. Decyzja o wprowadzeniu marki Santander do Polski dowodzi, jak ważna dla Grupy jest działalność w tym kraju, i jest wyrazem naszego zaangażowania w pomoc polskim klientom w codziennych sukcesach.

Decyzja o zmianie nazwy i loga banku tłumaczono wyczerpaniem się przekazu poprzedniej nazwy, która kojarzona była raczej z bankiem regionalnym (wielkopolski bank kredytowy czy bank zachodni), a bank ten jest bankiem krajowym i to trzecim pod względem aktywów w Polsce.

Michał Gajewski, Prezes Zarządu Santander Bank Polska:

Osobiście zależało mi, aby na polskim rynku nasza marka i nazwa dużo bardziej wiernie, w pełnym zakresie i zgodnie z faktem odzwierciedlenia osiągnięcia transformacji cyfrowej. Nasza oferta jest w absolutnej czołówce najbardziej innowacyjnych na polskim rynku i chcemy ten potencjał wykorzystać. Będziemy przyciągać nowych klientów i wzmacniać relacje z dotychczasowymi, zapewniając im satysfakcję i budując lojalność.

Bank Zachodni WBK został przejęty przez Grupę Santander w 2011 roku, ale już od 2013 roku powoli i systematycznie budowano rozpoznawalność marki Santander, poprzez wkomponowanie elementów Grupy do loga BZ WBK i na stronie bankowości elektronicznej.

Artur Sikora, CMO Santander Bank Polska:

Otwieramy nowy rozdział w podróży, której celem jest zbudowanie najlepszego banku w Polsce. Przez ostatnie lata sukcesywnie wzmacnialiśmy świadomość marki Santander, aby dziś z dumą powitać naszych klientów w Santander Bank Polska. Czerpiąc z naszego dotychczasowego dorobku i tradycji, będziemy oferować teraz Klientom jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania pod jedną z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek bankowych w Europie i na świecie. Pod nową marką, nowoczesną oraz atrakcyjną dla wszystkich grup klientów, również młodszych generacji, jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani do wyzwań, jakie stawia przed bankowością obecna era cyfrowa. To również dla nas wyjątkowa okazja do przedstawienia na polskim rynku bankowości z perspektywy, która łączy w sobie siłę lokalnej organizacji z nowoczesnym globalnym brandem.

Przedstawiciele banku po raz kolejny przekonywali, że zmiana nazwy i logo oraz siedziby nie będą wymagały od klientów podejmowania dodatkowych działań. Wszystkie obowiązujące umowy pozostają w mocy, nie będzie potrzeby podpisywania jakichkolwiek aneksów związanych z tymi zmianami. Podobnie nie ulegną zmianie numery rachunków bankowych, terminy ważności kart oraz numery PIN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu