Santander Bank
27

Bank Zachodni WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska S.A.

Bank Zachodni WBK to trzeci największy bank w Polsce pod względem aktywów, dziś Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zadecydowało o zmianie nazwy banku na Santander Bank Polska S.A.

Zmiany w Grupie Santander

Ana Botín, Group Executive Chairman Grupy Santander:

W imieniu całej Grupy Santander, jest mi miło poinformować, że dziś Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Zachodniego WBK zaakceptowało zmianę nazwy naszego banku w Polsce. Obecność w Polsce jest ważnym elementem strategii Grupy. Zamierzamy kontynuować rozwój na tym rynku oraz nieustannie wspierać polskich Klientów i ich firmy w codziennych sukcesach

Bank Zachodni WBK należy do Grupy Santander od 2011 roku, tak więc i tak długo utrzymywali markę przy życiu. Hiszpański Bank Santander odkupił wtedy większościowe udziały w BZ WBK od irlandzkiego AIB za prawie 3 mld euro. Teraz przyszedł czas na zmianę nazwy banku, która formalnie zacznie obowiązywać od września 2018 roku, kiedy to nastąpi rejestracja odpowiednich zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Michał Gajewski, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK:

Zmiana marki to świetna okazja do wzmocnienia pozycji rynkowej w coraz bardziej cyfrowym, szybko zmieniającym się świecie. Pozwoli nam lepiej komunikować naszą nowoczesność i postępy transformacji cyfrowej. Będziemy mogli oferować też nowe, innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że klienci będą jeszcze łatwiej, bardziej efektywnie zarządzać finansami osobistymi oraz rozwijać swoje firmy.

Również od września nastąpi początek rebrandingu marki, wtedy to zostanie zaprezentowana nowa identyfikacja wizualna banku Santander obecnie jeszcze obecnego na rynku pod nazwą „Bank Zachodni WBK”.

Co to oznacza dla obecnych klientów Banku Zachodniego WBK? Przedstawiciele banku zapewniają, że zmiana nazwy banku nie pociąga za sobą konieczności podejmowania jakichkolwiek działań przez klientów. Nie będzie potrzeba podpisywania żadnych aneksów, w mocy pozostają obecne umowy, numery rachunków bankowych, terminy ważności kart oraz numery PIN. Adresy stron do bankowości elektronicznej i mobilnej również się nie zmienią do września, a więc do czasu zarejestrowania zarejestrowania zmiany nazwy banku w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Źródło: inf. prasowa.
Photo: tupungato/Depositphotos.