Płatności i bankowość

Nowy wygląd bankowości elektronicznej i nowa aplikacja BZ WBK [zrzuty]

Grzegorz Ułan
Nowy wygląd bankowości elektronicznej i nowa aplikacja BZ WBK [zrzuty]
19

Już tylko kilka dni dzieli BZ WBK i ich klientów od dużej zmiany. Zmieni się nie tylko nazwa banku na Santander Bank Polska, ale i adres serwisu transakcyjnego, jego wygląd oraz zobaczymy nowe aplikacje mobilne na Androida i iOS.

Kilka dni temu pisałem Wam o szczegółach zmian w BZ WBK po rebrandingu na Santander Bank Polska, kiedy to przekazywałem informację od przedstawicieli banku, którzy to zapewniali, że zmiana nazwy banku nie pociąga za sobą konieczności podejmowania jakichkolwiek działań przez klientów.

Nowa aplikacja mobilna Santander mobile

Może i nie będzie takiej konieczności, jednak pewna zmiana przyzwyczajeń mieć miejsce będzie musiała. Największe zmiany widać w aplikacji mobilnej - po lewej stronie aktualny widok, po prawej wygląd ekranu startowego nowej aplikacji:

Widać, że na pierwszy plan wyciągnięto tu możliwość zalogowania się, a większość dodatkowych opcji przeniesiono do dolnego menu. Dwa przyciski odpowiedzialne za dostęp do ustawień i wylogowania przeniesiono z kolej do górnego rozwijanego menu.

Odświeżyliśmy wygląd ekranu głównego. Załączone zrzuty są rezultatem badań, z których wynika, że jako nasi klienci chcecie spędzić tu jak najmniej czasu – chodzi o to, by jak najszybciej zalogować się do bankowości mobilnej. Oczywiście dalej można sprawdzać saldo za pomocą funkcji „Szybki podgląd”.

Serwis transakcyjny Santander internet

Jak się zmieni serwis transakcyjny? Patrząc tylko po tych dwóch udostępnionych zrzutach mogę powiedzieć, tylko tyle, że nie zmieni się nic funkcjonalnie, jedynie zamiast wszechobecnego dotychczas koloru zielonego pojawi się równie wszechobecny w tych samych miejscach kolor czerwony.

Źródło: BZ WBK

Photo: tupungato/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu