Gry

To co w zasadzie wiemy o nowym dodatku do Wiedźmina 3 - Krew i wino?

Paweł Winiarski
To co w zasadzie wiemy o nowym dodatku do Wiedźmina 3 - Krew i wino?
14

Krew i wino to jeden z tych dodatków, na które czekają wszyscy - nowe rozszerzenie do Wiedźmina 3 ciekawi nie tylko Polaków. Kompletnie się temu nie dziwię, dodatek zapowiada się na coś większego niż niejedna duża gra. Tymczasem twórcy nie zdradzają praktycznie żadnych szczegółów, karmiąc nas szczątkowymi informacjami. To co już wiemy?

Nie kręci mnie sporadyczne wrzucanie do sieci obrazków z gry - rozbudza to tylko ciekawość i często niepotrzebnie nakręca tak zwany „hype”. Oczywiście nie mam żadnych obaw co do nadchodzącego dodatku do Wiedźmina 3, ale naprawdę CDPR mogłoby zdradzić trochę więcej szczegółów i nie trzymać graczy w niepewności.

W drugim rozszerzeniu fabularnym do Wiedźmina 3: Dziki Gon będziemy towarzyszyć Geraltowi podczas pobytu w Touissant, które nie zostało dotknięte wojną. Nie znaczy to oczywiście, że czeka nas tam sielanka. I to w zasadzie wszystko co wiemy. No, prawie wszystko - jeden z użytkowników Reddita postanowił zebrać i podsumować informacje zdradzone  w wywiadzie dla jednego z niemieckich serwisów z twórcami. Mam nadzieję, że chociaż taka garstka wieści trochę nakreśli Wam obraz nadchodzącego rozszerzenia.

Krew i wino nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale powinniśmy móc zagrać jeszcze przed targami E3, które podobnie jak rok temu odbędą się w połowie czerwca. Możemy spodziewać się naprawdę konkretnych połaci terenu do zwiedzania - świat w Krew i wino ma być tak duży, jak całe Skellige - jeśli kiedykolwiek odwiedziliście to miejsce, to na pewno pamiętacie, że do najmniejszych nie należało. Miłośnicy Gwinta otrzymają nową talię do gry, ale to wiemy już od kilku dni - informacja pojawiła się na imprezie PAX East.

Mam również świetną informację dla wszystkich, którzy jakimś cudem nie grali jeszcze w Wiedźmina 3. Twórcy rozważają wypuszczenie wersji GOTY, w której znajdzie się podstawowa gra oraz wszystkie rozszerzenia i łatki. Nie ma natomiast planów na odświeżenie czy zremasterowanie ani pierwszego, ani drugiego Wiedźmina. I bardzo dobrze, ostatnie czego trzeba CDPR to osądzanie o skok na łatwą kasę - choć zapewne tego typu działania bardzo kuszą. Nie ma też planów wypuszczenia jednego zbiorczego zestawu wszystkich trzech gier - podejrzewam jednak, że niejeden fan uniwersum Wiedźmina chciałby mieć takie wydanie na półce.

Jak widzicie wciąż wiemy niewiele, choć dociekliwi gracze na pewno chętnie przeanalizują udostępnione niedawno obrazki z gry. Tylko pamiętajcie, żeby nie patrzeć na nie jak na zrzuty ekranu , a na obrazki promocyjne. No nic, pozostaje czekać, bo obaw co do jakości Krew i wino nie mam żadnych - wy zapewne też. Wystarczy spojrzeć na naszą recenzję podstawowej wersji gry Wiedźmin 3.

PS. Kinguin zrobił bardzo fajny materiał promujący grę, jest tam jedna oryginalna teza - ciekawe czy się sprawdzi.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu