YouTube

Oglądając ten kanał na YT zapomnicie o smartwatchach i pokochacie zwykłe zegarki

Paweł Winiarski
Oglądając ten kanał na YT zapomnicie o smartwatchach i pokochacie zwykłe zegarki
15

Klasyczne zegarki nie pojawiają się raczej na łamach Antyweba, choć w komentarzach pod tekstami dotyczącymi smartwatchy często piszecie, że jeśli czasomierz - to bez nowoczesnych bajerów, za to ładny, trwały i elegancki. Dlatego myślę, że zainteresuje Was bardzo fajny kanał na YouTube. TikTalk skupia się właśnie na prawdziwych zegarkach.

TikTalk to pierwszy na polskim YouTube program o zegarkach

Oczywiście filmów traktujących o czasomierzach jest na polskiego wersji serwisu wideo sporo, to jednak nie było tu jeszcze czegoś takiego. Za TikTalka, który wystartował w grudniu 2016, odpowiedzialny jest Krzysiek Humeniuk - możecie go znać z bloga Więcej Luzu, gdzie pisał on o szeroko pojętym lifestylu. Blog w marcu 2016 roku przeszedł metamorfozę i Krzysiek skupił się przede wszystkim na zegarkach, alkoholach i gadżetach.

Program na YouTube wydaje się więc być kolejnym, naturalnym krokiem - a, że jest nisza, warto ją zagospodarować. Nie ukrywam, że na TikTalka trafiłem chwilę po premierze, ale bardzo chciałem zobaczyć jak ten projekt się rozkręci i czy a) starczy zapału b) będzie naprawdę konkretnie i ciekawie. Krzyśkowi udało się dopiąć wszystko w 100%, nie pozostaje mi więc nic innego niż ten kanał gorąco polecić.

Odkąd pamiętam najwięcej mojej uwagi przykuwały szczegóły, na które inni nie zwracali uwagi. Dlatego z biegiem czasu zacząłem pasjonować się zegarkami, bo w nich udało mi się znaleźć to, co ma dla mnie bardzo duże znaczenie – precyzję, staranność, estetykę i ścisły związek z tradycją.

- pisze Humeniuk.

Tę pasję doskonale widać i czuć w materiałach przygotowanych na kanał TikTalk - to, poza merytoryczną wiedzą i przywiązaniem do researchu, największe atuty programu Krzyśka. Obejrzycie tu felietony o konkretnych markach - czy jeszcze bardziej szczegółowe - recenzje konkretnych sprzętów. Dowiecie się dlaczego na zdjęciach w katalogach ustawia się czasomierze na godzinę 10:10, jak prawidłowo zmienić datę w zegarku albo czym kierować się przy zakupie pierwszego czasomierza. Świetnym pomysłem są również materiały, w których Krzysiek proponuje najlepsze zegarki do jakiejś kwoty lub najlepsze zegarki konkretnego rodzaju.

Zgodnie z przewidywaniami kanał nie stał się nagle ultrapopularny, ale chyba zgodzicie się ze mną, że w tak konkretnym temacie lepiej, żeby wokół TikTalka kręciły się osoby zainteresowane zegarkami, a nie przypadkowi widzowie wydurniający się w komentarzach. TikTalk rośnie, regularnie zdobywając nowych fanów i trzymam kciuki, by wszystko nabrało jeszcze większego rozpędu.

Obok kanału funkcjonuje zamknięta grupa na Facebooku, na której prowadzone są dyskusje dotyczące czasomierzy, gdzie sympatyczne i zainteresowane tematem, a przede wszystkim skore do pomocy towarzystwo, chętnie doradzi Wam przed zakupem.

Jeśli interesują Was zegarki, chcecie o nich słuchać i dowiedzieć się czegoś nowego - nie znajdziecie lepszego miejsca na polskim YouTube. TikTalk to świetny kanał, zdecydowanie wart polecenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu