Muzyka

Ticketmaster spartaczył sprzedaż biletów na koncert Taylor Swift. Kongres USA bierze firmę pod lupę

Patryk Koncewicz
5

Ticketmaster nie udźwignął sprzedaży biletów na koncert Taylor Swift. Fani są wściekli, a kongres USA domaga się wyjaśnień.

O tym, że Ticketmaster ma – delikatnie mówiąc – problem z dostarczaniem usług na poziomie pisał pod koniec lipca Krzysztof, w kontekście koncertu Iron Maiden. Nie trzeba było długo czekać, żeby firma ponownie strzeliła sobie w kolano, narażając się tym razem znacznie większej grupie odbiorców. Tym razem jednak nie skończy się jedynie na obrzuceniu błotem w mediach, bo sprawą ma zająć się kongres USA.

Miliony niezadowolonych klientów

Na początku tygodnia ruszyła sprzedaż biletów na długo wyczekiwaną przez fanów trasę koncertową Taylor Swift. Obsługą zamówień miał zająć się Ticketmaster, czyli globalna firma specjalizująca się w dystrybucji biletów. Podmiot nie cieszy się szczególnie dobrą sławą i od początku zespół Taylor Swift wątpił w pomyślność tej współpracy. Ticketmaster zarzekał się jednak, że infrastruktura jest gotowa na ogromną ilość zainteresowanych. Cóż, jednak nie była gotowa.

Źródło: Depositphotos

Wtorkowa runda przedsprzedażowa okazała się kompletnym chaosem. Miliony fanów amerykańskiej piosenkarki rzuciły się na stronę Ticketmaster kompletnie ją przeciążając. Znikające bilety, zamrożone płatności, odrzucone przelewy, liczne błędy i usterki oraz bierna postawa obsługi klienta to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Ticketmaster został ostro skrytykowany nie tylko przez użytkowników z całego świata, ale także samą piosenkarkę.

Ostatecznie udało się sprzedać nieco ponad 2 miliony biletów, ale część chętnych wciąż walczy z Ticketmaster o uzyskanie wejściówek, za które zapłacili. Teraz firma będzie z tych problemów musiała się wytłumaczyć. Senatorka Amy Klobuchar poinformowała, że sprawa Ticketmaster wykracza dalece poza obciążone serwery. Kongres oprócz wyjaśnień chaotycznej sprzedaży biletów na trasę Taylor Swift będzie domagać się także wyspowiadania z ukrytych opłat i wielu innych niedogodności, na które skarżą się klienci. Nie podano dokładnej daty przesłuchania, ale według spekulacji ma ona odbyć się w przyszłym roku.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news