Komunikatory

Nowa aplikacja od Instagrama przeznaczona do kontaktu z bliskimi znajomymi. Tylko po co to komu?

WM
Weronika Makuch
5

Instagram zaprezentuje się od nowej strony. Nowa aplikacja Threads ma ułatwić kontakt z bliskimi znajomymi.

Threads to nowa aplikacja do podtrzymywania kontaktu z bliskimi znajomymi. Ma ona pomóc dowiedzieć się nam, co aktualnie robią nasi bliscy i poszerzyć możliwości kontaktu z nimi. Aplikacja pojawiła się dziś na Androidach. Powinna również zagościć na iOS-ie, choć w chwili, w której to piszę, są drobne problemy z dostępnością w Storze. Facebook, jak widać, bardzo chce, abyśmy wykonywali coraz więcej interakcji przez telefon i to najlepiej przez ich aplikacje. Wspominają wręcz o pozostawaniu w kontakcie przez cały dzień w dedykowanej i prywatnej przestrzeni. Threads ma zagwarantować nam szybkość i wspomnianą prywatność. Możemy dzielić się w niej zdjęciami, filmami, wiadomościami i relacjami.

Bliscy przyjaciele na zawsze przy Tobie

Threads podkreśla, że jest stworzony do kontaktów z bliskimi znajomymi, czyli opcją znaną nam już chociażby z Instagrama. Dzielenie się osobistymi chwilami ma być ułatwione poprzez tworzenie konkretnych wątków, aby móc na nich wysyłać wiadomości. Dedykowanka skrzynka odbiorcza i powiadomienia mają zapewnić użytkownikom większą wygodę. W wątkach możemy udostępniać zdjęcia lub filmy. Możliwość dodawania skrótów ma maksymalnie skrócić i ułatwić używanie aparatu.

W Threads pojawią się statusy. Będzie dostępnych kilka sugestii samej aplikacji (np. W drodze, W domu, Na siłowni, Uczę się), ale będziemy również mogli tworzyć własne. Istnieje również możliwość zmiany statusu z automatu. Aplikacja będzie brała pod uwagę nasze położenie i na tej podstawie będzie dobierała odpowiedni znacznik. Oczywiście wszystko będzie dostępne wyłącznie dla wybranych bliskich znajomych. Czy nie brzmi wam to trochę jak mokry sen bohaterów Gossip Girl?

Prywatne materiały na Instagramie dostępne dla każdego, kto tylko ma link

Threads to nowa aplikacja do rozmów i przesyłania sobie durnowatych zdjęć czy nagrań. Możliwe, że zwiększy wygodę użytkowania osób, dla których Instagram jest podstawowym medium społecznościowym. Dla mnie jednak jest to kompletnie zbędna aplikacja, której nie mam zamiaru w najbliższym czasie instalować. Funkcjonalność samego Instagrama, Facebooka i Messengera wydaje mi się w pełni wystarczająca. Jestem jednak pewna, że znajdzie sie cała mała osób, która będzie z chęcią z Threads korzystała. Nie wypuszczaliby takiej aplikacji, gdyby nie byli o tym przekonani, prawda? Z ciekawością będę śledzić informacje o rozwoju Threads i może kiedyś się do niej przekonam. A może ktoś z Was już teraz wariuje na jej punkcie? Śmiało, dajcie znać w komentarzach.

 

Źródło: Instagram

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: