Antyapps

Aplikacja do zaznaczania na mapie odwiedzonych miejsc: PlaceMapper

A
Antyapps
1

Jeżeli lubicie się błąkać, szczególnie po nowych miejscach, to pewnie wielokrotnie już trafialiście na miejsca, do których później nie udało wam się nigdy powrócić. Czy to oferujące niepowtarzalne widoki, sklepy, fantastyczne restauracje... jasne, w dobie smartfonów i geolokalizacji zdjęć -- spr...

Jeżeli lubicie się błąkać, szczególnie po nowych miejscach, to pewnie wielokrotnie już trafialiście na miejsca, do których później nie udało wam się nigdy powrócić. Czy to oferujące niepowtarzalne widoki, sklepy, fantastyczne restauracje... jasne, w dobie smartfonów i geolokalizacji zdjęć -- sprawa jest dużo łatwiejsza niż przed laty. Ale co jeżeli powiedziałbym wam, że są aplikacje, które pozwolą to zrobić znacznie bardziej efektywnie? No, to... są. I jedną z nich jest Placemapper -- niepozorna aplikacja do oznaczania na mapie odwiedzonych miejsc. Ale samo zaznaczanie to jeszcze nie wszystko co program ma nam do zaoferowania!

Na pierwszy rzut oka pomysł może i nie wygląda na intrygujący, ale kiedy pomyślałem o tych wszystkich razach kiedy nie udało mi się wrócić do ciekawego miejsca bo... nie byłem w stanie go więcej znaleźć -- uznałem, że jednak może być to fajne rozwiązanie które nie okaże się jedynie zapchajdziurą i kolejną zbędną aplikacją. No dobrze, zatem... jak to właściwie działa?

Po uruchomieniu aplikacji, ta prosi nas o dostęp do naszej lokalizacji. Po załatwieniu wszystkich formalności -- możemy przejść do nanoszenia kolejnych punktów na mapie. No i właśnie, możemy to robić korzystając z automatycznego wyszukiwania naszej lokalizacji, ale jeżeli to nie wystarczy -- to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy samodzielnie wskazali te miejsca. W przypadku gdy standardowy widok jest za mało precyzyjny -- przy prawej dolnej krawędzi znalazł się zestaw komend, który pozwoli nam zmienić widok. Po środku ekranu zaś widnieje ogromny zielony plus, który pozwoli nam zapisać miejsce.

Łatw, szybko i przyjemnie

Po skorzystaniu z ikonki przejdziemy do widoku, w którym możemy nazwać punkt, wpisać jego dokładny adres i inne dane kontaktowe, a także dodać zdjęcie i własne komentarze. To takie proste! Zresztą nie można powiedzieć, aby przeglądanie tamtejszych danych było dużo bardziej skomplikowane -- zapisane przez nas miejsca mogą być podzielone na kategorie, według których można je posortować. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlić ich pełną listę. Aha, wspominałem już że całość opiera się na mapach Google, zatem tamtejsza wyszukiwarka także pozwoli nam zręcznie odszukać zaznaczone już adresy i nanieść na nasze mapy w PlaceMapper?

Budowanie takiej bazy danych to fajna sprawa dla wszystkich, którzy lubią mieć wszystko pod ręką. A co z backupami? Istnieją -- możliwy jest eksport danych do KML, GPX, CSV oraz TXT. By z nich skorzystać niezbędna będzie wersja PRO aplikacji, która wyceniona została na 3,49 euro. Sam PlaceMapper dostępny jest w AppStorze za darmo. I to najlepsza aplikacja do zaznaczania na mapie odwiedzonych miejsc, jaką na ten moment znajdziecie!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: