Felietony

Testuję nową wersję Disqus - na razie sporo zmian w interfejsie użytkownika

Grzegorz Marczak
Testuję nową wersję Disqus - na razie sporo zmian w interfejsie użytkownika
18

Do zamkniętych beta testów Disqusa (system komentarzu używany na Antyweb) zapisałem się już jakiś czas temu i całkowicie o tym zapomniałem. Kilka dni przypomnieli mi jednak o tym fakcie aktywując na moim koncie nowy ładny interfejs komentarzy. Od razu dodam, że jest on aktywowany dla użytkownika ale...

Do zamkniętych beta testów Disqusa (system komentarzu używany na Antyweb) zapisałem się już jakiś czas temu i całkowicie o tym zapomniałem. Kilka dni przypomnieli mi jednak o tym fakcie aktywując na moim koncie nowy ładny interfejs komentarzy. Od razu dodam, że jest on aktywowany dla użytkownika ale nie dla strony z komentarzami, dlatego też widzę go tylko ja a nie czytelnicy Antyweb.

Wersja którą testuję jest jeszcze bardzo wczesna, i na razie tak naprawdę można obejrzeć nowy interfejs użytkownika wraz z kilkoma dodatkami, brakuje jednak wielu podstawowych elementów. Nie będę jednak skupiał się na tym czego brakuje (bo t oz pewnością dodadzą) ale na nowościach.

Przede wszystkim więc nowy Disqus to nowy bardzo lekki design, który pozwala nam się skoncentrować na treści. Początkowo jednak nie każdemu będzie się on podobał, jego zalety odkrywa się w raz z korzystaniem z komentarzy. Drugim ważnym elementem jest podgląd komentarzy w czasie rzeczywistym. Nie musimy już przeładowywać strony aby zobaczy nowe wpisy, widać to na poniższym obrazku gdzie na żółtym tle mamy powiadomienie o nowych komentarzach. Bardzo wygodne szczególnie podczas dynamicznych dyskusji.

Kolejne zmiany to zakładki umożliwiające szybki podgląd o czym najczęściej się dyskutuje oraz kto jest najaktywniejszym komentującym na danej stronie. Ranking jest ciekawy bo możemy podejrzeć aktywnych komentujących na każdej stronie gdzie jest Disqus. Można więc zobaczyć na przykład, kto sobie nabija komentarze z drugiego i trzeciego konta (bo styl trudno zmienić) :)

Dodano też sporo prostych usprawnień, które mogą się podoba. Klikając dla przykładu na nazwisku komentującego przechodzi my do strony z informacjami na temat danej osoby, widzimy ostatnie wpisy, statystyki itp. Wcześniej to samo mieliśmy realizowane w formie wyskakującego okienka, mało estetycznego i na pewno mniej wygodnego.

Tak jak wspomniałem jednak, nowy Disqus którego testuję to w głównej mirze pokaz nowych funkcji odnośnie interfejsu użytkownika. Nie wiadomo nic o tym jak i czy będą zmiany w panelu administratora. Nie znalazłem informacji kiedy nowa wersja zostanie wdrożona biorąc jednak pod uwagę ilość błędów i braków zakładam, że jeszcze trochę poczekamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogkomentarzedisqus