Motoryzacja

Tesla wybuduje stacje Superchargers w Polsce

Filip Żyro
Tesla wybuduje stacje Superchargers w Polsce
30

Nie tak dawno temu pisałem o planach budowy stacji Superchargers na terenie Europy. W symulacji na oficjalnej stronie Tesli można było zobaczyć, jak firma wraz ze swoją infrastrukturą rozrasta się w w Europie. Na moment, w którym pisałem artykuł, Tesla miała plany postawienia kilkuset stacji Superch...

Nie tak dawno temu pisałem o planach budowy stacji Superchargers na terenie Europy. W symulacji na oficjalnej stronie Tesli można było zobaczyć, jak firma wraz ze swoją infrastrukturą rozrasta się w w Europie. Na moment, w którym pisałem artykuł, Tesla miała plany postawienia kilkuset stacji Superchargers i kilku oficjalnych salonów niemal w całej Europie. Jednocześnie Tesla polski rynek omijała szerokim łukiem.

Powód był dość prozaiczny – Polska nie była interesującym rynkiem dla amerykańskiego przedsiębiorstwa. Widocznie analitycy firmy skrupulatnie wyliczyli, że inwestowanie w tym regionie obarczone jest zbyt dużym ryzykiem i jak na razie jest nieopłacalne. Jednak głupio podejrzewać, że Tesla specjalnie uwzięła się na Polskę. Nie należy mieć wątpliwości, że wraz z bogaceniem się społeczeństwa, a także wraz z popularyzacją elektrycznych samochodów, w końcu samochody Elona Muska zawitają nad Wisłę. Firma musi mieć po prostu pewność, że inwestycje się zwrócą. Wygląda na to, że ta pora wreszcie nadeszła.

Grafiki na stronie Internetowej mają to do siebie, że można je zmienić w ciągu kilkunastu sekund. Nikt też nie zabroni Tesli zweryfikować planów rozwoju na najbliższe lata. Na oficjalnej stronie Tesli, pojawiła się nowa mapka, po korekcie. Zmiany które zaszły powinny nas bardzo ucieszyć. Wedle najnowszych planów w roku 2015 doczekamy się dwóch pierwszych stacji Superchargers na terenie Polski. Mapka wskazuje, że najprawdopodobniej zostaną zlokalizowane w Łodzi i w Poznaniu. Choć szału nie ma, bo na początku powstaną tylko dwie, to jest to o tyle powód do radości, że jak już Tesla raz zainteresuje się jakimś obszarem, to infrastruktura będzie na nim systematycznie rozbudowywana. Oznacza to, że Tesla na dobre debiutuje w naszym regionie i tylko kwestią czasu jest, gdy nasze Państwo pokryte zostanie gęstą siatką stacji, które usprawniają korzystanie z elektrycznych samochodów.

Warto zwrócić uwagę, że dwie pierwsze stacje w Polsce powstają kilkanaście miesięcy przed premierą najtańszego modelu Tesli, wedle plotek wycenionego na 35.000 $, który powinien cieszyć się największym zainteresowaniem w naszym kraju. Jako wielki entuzjasta Tesli uważam, że jest to znakomita wiadomość, dla wszystkich fanów nowoczesnej motoryzacji. Elektryczne samochody, to prawdziwy triumf nauki.

via: Wykop, Teslamotoros.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tesla