Świat

Teraz możemy stworzyć własne aplikacje z danymi od Google Analytics

Grzegorz Marczak
Teraz możemy stworzyć własne aplikacje z danymi od Google Analytics
15

Google Analytics to chyba najpopularniejsze narzędzie do mierzenia ruchu na naszej stronie www. Skrypt GA instaluje chyba każdy na swojej stronie internetowej i szczerze mówiąc myślałem, że kiedyś Google go wykorzysta do pokazania jakichś rankingów opartych na GA (oczywiście za zgodą autorów serwisó...

Google Analytics to chyba najpopularniejsze narzędzie do mierzenia ruchu na naszej stronie www. Skrypt GA instaluje chyba każdy na swojej stronie internetowej i szczerze mówiąc myślałem, że kiedyś Google go wykorzysta do pokazania jakichś rankingów opartych na GA (oczywiście za zgodą autorów serwisów).
Tymczasem Google oddaje w nasze ręce API do GA. API to interfejs dzięki któremu możemy zbudować aplikacje korzystające z danych z GA. Kiedy popatrzymy na to jakie narzędzia do tej pory zostały zbudowane (na razie API jest w wersji beta ale jak widać powstało już kilka programów które są jednocześnie przykładem tego co można zrobić) to zaczyna być naprawdę ciekawie.

Jednym z przykładów jest Desktop Reporting Polaris. Jest to widget do instalacji na desktopie który pokazuje nam statystyki naszego serwisu. Myślę, że będzie to bardzo popularny dodatek dla wszystkich tych którzy na bieżąco monitorują i badają statystyki swoich serwisów
Przykładów na zastosowanie API od GA jest więcej, Google pokazało kila na swojej stronie (GA na Androida wygląda naprawdę ciekawie).


Kolejny przykład na wykorzystanie danych z GA od firmy youcalc.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle Analytics