Filmy

Oby Tenet był lepszy od Dunkierki. Oto pierwsza zapowiedź nowego filmu Nolana!

Konrad Kozłowski
Oby Tenet był lepszy od Dunkierki. Oto pierwsza zapowiedź nowego filmu Nolana!
15

Twórca Incepcji, Dunkierki, Interstellar i trylogii o Mrocznym Rycerzu powraca z nowym filmem. Tenet zadebiutuje dopiero w 2020 roku, ale już teraz otrzymaliśmy pierwszą wideo zapowiedź.

Jest ona oczywiście bardzo tajemnicza i skromna - Nolan przyzwyczaił nas już do niezwykłej wstrzemięźliwości, jeśli chodzi o informacje o swoich produkcjach. Pomaga mu w tym studio Warner Bros., które dopiero teraz udostępniło pierwszy materiał, zaledwie 1-minutowy, który pokazuje wybrane sceny z Tenet z udziałem Johna Davida Washingtona, syna Denzela Washingtona.

The Batman - oto nowy film o Batmanie. Aktor, fabuła, data premiery

Oprócz niego w obsadzie filmu znaleźli się Robert Pattinson (który zagra Batmana), Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh oraz Aaron Taylor-Johnson. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Christoper Nolan, a w produkcji filmu pomaga mu stały duet, czyli Emma Thomas i Thomas Hayslip. Oczywiście, że część scen będzie nakręcona kamerami IMAX - do tego zabiegu przyzwyczajono nas już przy Dunkierce, Interstellar czy Mrocznym Rycerzu.

Na temat fabuły Tenet nie wiemy zbyt wiele. Jedyne o czym wspomniano, to rozmach, innowacja i mnogość akcji. Wszelkie detale trzymane są pod kluczem, choć ujawniono, że całość rozgrywa się w światku międzynarodowego szpiegostwa. Niektórzy oceniają go jako Bonda od Nolana, co jest ciekawym porównaniem, ale na ile trafionym?

https://vimeo.com/356577982

O tym przyjdzie nam się przekonać dopiero 17 lipca 2020, bo właśnie na ten dzień zaplanowano premierę filmu Tenet. Po kinie wojennym, Nolan sięga znów po coś całkowicie nowego i choć Dunkierka zrobiła na mnie niemałe wrażenie, o tyle nie umieściłbym jej wśród najlepszych dokonań reżysera. Pod względem technicznym nie można mu niczego zarzucić, ale uważam, że zabrakło w nim odrobinę tego błysku Nolana, który sprawiał, że Incepcja czy Interstellar wzbudzały takie emocje.

Niektóre komentarze dopuszczają teorię, w której Tenet rozgrywa się w tym samym świecie, co Incepcja, zaś inni idą o krok dalej i twierdzą, że najnowszy film będzie pewnego rodzaju sequelem do produkcji z 2010 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu