Seriale

Ten serial wygląda tak absurdalnie, że aż go obejrzę. "Heathers" w HBO Go

9

Oglądaliście film "Śmiertelne zauroczenie"? Jeśli nie, to nic straconego - w HBO Go pojawi się wkrótce serial inspirowany tą produkcją. Jest to czarna komedia z akcją osadzoną we współczesnej szkole amerykańskiej, ale na każdym kroku widać nawiązania do lat '80.

Pomimo, że będziemy mieli do czynienia z serialem komediowym, to nie zabraknie w nim mroku. Zwiastun produkcji zapowiada sporo niewygodnych lub dziwnych tematów, a otoczka wizualna będzie tylko dodawać pikanterii. Wiem, że na pierwszy rzut oka "Heathers" wygląda... wręcz kuriozalnie, ale z doświadczenia wiem, że nie ma tu reguły - czasem tego typu tytuły wypadają naprawdę dobrze. W porównaniu z pierwowzorem mamy oczywiście do czynienia z wyolbrzymieniem niektórych elementów - wzrok przykuwa m. in. ubiór bohaterów. Ścieżka dźwiękowa również zwraca na siebie uwagę, ale czy dorówna produkcji z 1988 roku?

"Heathers" w HBO Go już w lipcu

Bezwzględna Heather Chandler (Melanie Field) jest najbardziej wpływową dziewczyną w Westerburg – elitarnej szkole średniej. Jest także liderką grupy, do której należą HeatherDuke (Brendan Scannell), Heather McNamara (Jasmine Mathews) oraz Veronica Sawyer (Grace Victoria Cox). Ta ostatnia coraz gorzej jednak znosi przedmiotowe traktowanie jej przez przywódczynię paczki. Kiedy Veronika poznaje tajemniczego J.D. (James Scully), w jej głowie zaczynają się rodzić coraz bardziej makabryczne pomysły. Heathers to czarna komedia o życiu młodych ludzi inspirowana kultowym filmem z lat osiemdziesiątych, z nastoletnią wówczas Winoną Ryder. W Polsce film ten znany jest widzom jako Śmiertelne zauroczenie (Heathers). Pomysłodawcą serialu nawiązującego do filmowego pierwowzoru jest Jason A. Micallef (Jak po maśle).

HBO Go zadbało o szybkie premiery nowych odcinków w Polsce. 11 lipca pojawią się dwa pierwsze odcinki, by w cotygodniowych odstępach były dodawane kolejne, w każdą środę. Jeśli wśród widzów mamy fanów klasycznej telewizji, to "Heathers" zawita do tradycyjnej ramówki dopiero jesienią - premiera odbędzie się dokładnie 4 września.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu