Samsung

Telewizory Samsung Neo QLED dla graczy potwierdzone certyfikatami

Piotr Kurek
Telewizory Samsung Neo QLED dla graczy potwierdzone certyfikatami
0

Od nowoczesnych telewizorów wymagamy coraz więcej. I nie chodzi już o ich wielkość. Liczą się funkcje, z których skorzystamy w konkretnych sytuacjach. Nowe telewizory Neo QLED Samsunga spełnią też oczekiwania graczy, co poświadczą zdobyte certyfikaty.

Jak podaje producent, cztery z najnowszych telewizorów Samsung Neo QLED otrzymały certyfikaty od niemieckiej organizacji VDE. A te stanową najbardziej wiarygodne potwierdzenie możliwości technologicznych sprzętów elektronicznych. Certyfikaty dotyczą dwóch aspektów związanych z grami — w tym jednego, na który często zwracają uwagę gracze. Wyróżnienie przyznano czterem modelom z tegorocznej linii Neo QLED (QN900, QN800, QN90, QN85) za niski input lag — opóźnienie jakie powstaje od momentu przesłania sygnału z kontrolera do wyświetlenia akcji na ekranie. Im niższy ten czas, tym lepsze wrażenia podczas grania. Certyfikat VDE poświadcza, że opóźnienie w grach wynosi mniej niż 10 ms.

Zobacz też: Samsung zapowiada monitor ze SmartTV, telewizor microLED i projektor

Te cztery modele telewizorów otrzymały także certyfikat VDE poświadczający, że oferują HDR z jasnością powyżej 1000 nitów, co w szczególności spodoba się posiadaczom konsol nowych generacji (choć HDR jest wspierany na Xbox One X i PlayStation 4 Pro). Obsługa HDR w tych ekranach wzbogacona została o wsparcie dla technologii FreeSync Premium Pro. Rozwiązanie to, łączące obsługę HDR z dotychczasową technologią FreeSync, umożliwia bardziej płynną grę w jakości 4K z odświeżaniem na poziomie 120 Hz poprzez złącze HDMI 2.1 z wykorzystaniem technologii Low Frame Compensation, a także przy zredukowanym opóźnieniu, bez rwania i przeskakiwania obrazu, zapewniając tym samym wrażenia zgodne z intencjami twórców gry.

Cztery telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatami VDE

Nowe telewizory Samsunga oferują również inne rozwiązania przygotowane z myślą o graczach: precyzyjniej odwzorowują detale, oddają głęboką czerń i lepsze barwy na ekranie (100% natężenia kolorów i 12-bitowe przetwarzania obrazu). Funkcje Ultra Szeroki Widok w Grach i Panel Gracza zapewniają szerszy widok gry za sprawą proporcji ekranu 21:9 i 32:9, jak również możliwość szybkiego wyszukiwania informacji o grach za pomocą podręcznego panelu.

Wybierając telewizor, coraz więcej graczy poszukuje urządzeń o rozległym ekranie i doskonałej jakości obrazu. Firma Samsung pozostaje w tym zakresie liderem, oferując użytkownikom niezrównane telewizory gamingowe.

– mówi Yonghoon Choi, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics.

Przy okazji warto wspomnieć, że telewizory Samsung z linii Neo QLED są już dostępne w przedsprzedaży w Polsce. To modele telewizorów Neo QLED 4K QN85, QN91, a także Neo QLED 8K QN800 w różnych przekątnych: 55, 65, 75 cali. Ceny, w zależności od wybranego modelu, zaczynają się od 5299 zł i kończą na 17999 zł. Więcej informacji na temat telewizorów Samsung Neo QLED i prowadzonej akcji przedsprzedażowej znajdziecie na stronach producenta.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu