Samsung

Samsung przedstawia linię telewizorów na 2020: nowe QLED 8K, MicroLED i lajfstajlowy The Sero

Kamil Świtalski
Samsung przedstawia linię telewizorów na 2020: nowe QLED 8K, MicroLED i lajfstajlowy The Sero
8

Targi CES to doskonała okazja by zaprezentować swoje portfolio produktów na nadchodzące miesiące. Przywykliśmy już do tego, że wszyscy poważni rynkowi gracze opowiadają wtedy o nowościach w świecie telewizorów, które wkrótce trafią na rynek ich nakładem. W tym roku takich zapowiedzi także nie zabrakło ze strony Samsunga!

Użytkownicy korzystają z ekranów codziennie, aby pracować, ćwiczyć czy robić zakupy bez wychodzenia z domu. W miarę jak zmienia się nasz styl życia, ewoluuje też ekran telewizora, zapewniając dostęp do ulubionych treści i informacji w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. W ramach naszej wizji „Screens Everywhere” (Ekrany w każdym miejscu) zapewniamy użytkownikom domowym wyrazistsze, spójne wrażenia wizualne, oferując w naszych telewizorach zarówno funkcje działające na bazie sztucznej inteligencji, jak i technologię 8K. — powiedział Jong-hee Han, President, Visual Displays w Samsung Electronics.

Telewizory Samsung na 2020: MicroLED

Jedną z najważniejszych, a już na pewno najbardziej wyróżniających się na tle konkurencji, propozycji jest modułowy MicroLED. Ekrany te dostępne będą w kilku wielkościach (75”, 88”, 93” i 110”) — warto też zauważyć że mierzące 88 oraz 110 cali korzystają z ultracienkiego designu Infinity, który niemal w ogóle pozbywa się zewnętrznych ramek i idealnie wtapia produkty we wnętrza. Klienci mają też możliwość zestawienia ze sobą kilku takich paneli, by stworzyć telewizor o idealnym rozmiarze. Co wyróżnia ekrany MicroLED? Jak zapewnia producent: jeszcze większą wyrazistość i głębię kolorów, a kiedy dodamy do tego wysoką rozdzielczość 8K, jasność nawet do 5000 nitów, deep learning i idące za nim inteligentne skalowanie — otrzymujemy pakiet oferujący najwyższą jakość obrazu w domowym zaciszu!

Nowy procesor i jeszcze lepszy design

Projektanci z firmy Samsung od lat dużo uwagi przykładają kwestiom designu. Ich urządzenia są... po prostu ładne — nieprzesadzone, dbające o szczegóły, a minimalistyczne piloty to dla mnie mistrzostwo świata. W tegorocznych modelach nie mogło zatem zabraknąć usprawnień: konstrukcje stały się jeszcze cieńsze, a ramki... właściwie zniknęły. Infinity Screen to ekran który zajmuje 99% przedniego panelu! Do sprzedaży na innych niż koreański rynkach trafia też model The Sero — chodzi o telewizor który można dowolnie obracać i doskonale sprawdza się... również w pionie.

The Sero, zaprojektowany z myślą o użytkownikach z pokolenia Milenialsów i Gen Z, charakteryzuje się nowoczesnym designem. Oferuje także szereg funkcji wyświetlania do wykorzystania w czasie, gdy nie jest używany. Ten zwycięzca w kategorii „Best of Innovation” na targach CES łączy przełomowe funkcje najwyższej klasy ekranów Samsung i zapewnia nowe podejście do rozrywki domowej, odpowiadając potrzebom i przyzwyczajeniom użytkowników w coraz większym stopniu korzystającym z urządzeń mobilnych.

Jak można się też było spodziewać, nowa linia telewizorów Samsung przynosi także usprawnienia w kwestii procesorów. Procesor Quantum 8K z którego korzysta flagowy model Q950TS zapewni najlepsze wrażenia skalując każdy materiał do rozdzielczości jak najsumbardziej zbliżonej 8K. Do tego dochodzi jeszcze opcja Adaptive Picture, która zoptymalizuje obraz do warunków panujących w otoczeniu.

Więcej, lepiej, ładniej

Lwią część nowej linii produktów Samsunga poznaliśmy już wcześniej — w tym m.in. MicroLED czy The Sero. W tym roku jednak gigant nie tylko chwali się technologią, ale pozwala produktom wypłynąć na szerokie wody — a serwując je w "niewielkich" rozmiarach (75") sprawia że mają szansę trafić również na rynek konsumencki. Pisząc o nowościach w świecie telewizorów Samsunga nie można też zapominać o nowej aplikacji, która od dawna powinna być standardem u każdego z producentów.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu