Samsung

[Aktualizacja] Samsung Galaxy S11 (S20?) i Fold 2 zadebiutują już 11 lutego

KP
Kamil Pieczonka
6

Wygląda na to, że nowego Samsunga z serii Galaxy S11 (albo S20) zobaczymy wcześniej niż można się było spodziewać. W sieci na krótko pojawiło się wideo zapowiadające konferencję i jak to zwykle bywa, pewne ciekawskie oczy je wypatrzyły, zanim zniknęło.

Nowy Samsung Galaxy S i Fold?

Premiera nowego smartfona z serii Galaxy S jest praktycznie pewna, choć jeszcze nie wiemy czy będzie to model oznaczy symbolem S11 czy S20. Nie wiemy też ile wersji trafi do oferty, choć biorąc pod uwagę, że dopiero co zadebiutował Galaxy S10 Lite, to trudno liczyć na to aby w nowej rodzinie pojawiły się jednocześnie 4 modele. Wedle wcześniejszych plotek Koreańczycy pokażą nieco uboższą wersję - S11e, standardowy model - S11 oraz nieco większy, tym razem z dopiskiem Ultra, a nie Plus. Jest też bardzo prawdopodobne, że 11 lutego 2020 zadebiutuje drugi składany smartfon w ofercie Samsunga, czyli Fold 2.

Wszystkie plotki na temat Galaxy S20 zebraliśmy w tym tekście, dlatego zainteresowanych zapraszam do lektury tamtego wpisu. Nowe smartfony z serii Galaxy S z pewnością otrzymają nowe ekrany Super AMOLED o odświeżaniu 90 lub nawet 120 Hz, lepsze aparaty, z których główny może mieć nawet 108 MPix oraz oczywiście wydajniejszy SoC oraz większą baterię. Trudno powiedzieć czy wsparcie dla sieci 5G będzie już w standardzie, nie jest wykluczone, że Samsung zaoferuje takie modele oddzielnie, bo i tak konieczne jest zastosowanie zewnętrznego modemu. Więcej dowiemy się już za nieco ponad 5 tygodni.

Aktualizacja, 05/01/2020, 13:00:

Samsung nie zwlekał z potwierdzeniem daty konferencji, pojawiła się już oficjalna informacja. Galaxy Unpacked 2020 odbędzie się 11 lutego w San Francisco o godz. 20:00 czasu polskiego. Z całej wydarzenia będzie oczywiście prowadzona transmisja na żywo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu