LG

Telewizory OLED z wadliwym modułem zasilania, LG rozpoczyna wymianę

Kamil Pieczonka
Telewizory OLED z wadliwym modułem zasilania, LG rozpoczyna wymianę
4

Kilka tygodni temu pojawiły się informację, że niektóre telewizory LG OLED sprzedawane w Korei Południowej mają problemy z przegrzewaniem się modułu zasilania. Początkowo sprawa miała dotyczyć tylko tamtego rynku, ale okazuje się, że problem jest nieco większy i dotyczy telewizorów sprzedawanych również na innych rynkach.

Moduł zasilania do wymiany

Sprawa jest dosyć poważna, bo otarła się również o Komisję Europejską, która poinformowała o problemach odpowiednie instytucje w krajach członkowskich. Wygląda na to, że w niektórych telewizorach OLED o dużych przekątnych może dojść do przegrzania się modułu zasilania. W rezultacie nadtapia się plastik w obudowie, a w skrajnych przypadkach może nawet dojść do pożaru. Problem dotyczy modeli produkowanych w Polsce od 2016 roku. Według LG urządzenia wyprodukowane po październiku 2019 roku są wolne od tej wady.

Dobra wiadomość jest taka, że problem dotyczy głównie najdroższych telewizorów z topowych serii o przekątnej 65 i 77 cali, nie są to więc najpopularniejsze urządzenia z tańszych serii B oraz C, które cieszą się w naszym kraju sporą popularnością. LG bierze na siebie całą odpowiedzialność za zaistniałą sytuacje i prosi użytkowników o kontrolę swoich telewizorów. Jeśli występują objawy przegrzewania się, należy je zgłosić do serwisu, który dokona bezpłatnej wymiany modułu zasilania.

Modele telewizorów, których dotyczy problem z układem zasilania to:

  • 2016: OLED65G6, OLED77G6, OLED65E6
  • 2017: OLED65W7, OLED77W7, OLED65G7, OLED77G7, OLED65E7, OLED65C7, OLED65B7
  • 2018: OLED65W8, OLED77W8, OLED65G8, OLED77C8
  • 2019: OLED65W9, OLED77W9, OLED77C9, OLED77B9

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu:

Pragniemy jednocześnie zapewnić, iż komfort naszych Klientów stanowi dla nas najwyższy priorytet, dlatego z należytą starannością zweryfikujemy każdy zgłoszony nam przypadek przegrzewania się telewizora.

W razie wystąpienia niepokojących objawów związanych z działaniem urządzenia LG prosi o kontakt z Działem Obsługi Klienta:

Jeżeli model telewizora LG OLED nie występuje na powyższej liście lub został wyprodukowany po 01.10.2019r., oznacza to, że produkt jest sprawny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu