Jeśli zastanawialiście się co jeszcze nowego można wymyślić na rynku smartfonów, to zobaczcie co proponuje LG. Nie bardzo wiem kto to kupi, ale wygląda ciekawe i na pewno oryginalnie.
LG Wing posiada dwa panele OLED. Pierwszy z nich, standardowy to P-OLED FullVision o formacie 20,5:9 i przekątnej 6,8 cala, nie ma ani notcha, ani bocznych ramek - gdzie aparat? W zapomnianym już nieco przez rynek wysuwanym mechanizmie. Drugi ekran, do którego dostęp uzyskamy przechylając pierwszy ma 3,9 cala. Po rozłożeniu całość przypomina trochę literę T, a trochę...przesunięty krzyż.
Do czego może przydać się tak niecodziennie wyglądający smartfon? Na pewno dość ciekawym pomysłem jest wykorzystanie LG Wing do oglądania materiałów wideo. Wywinięty główny ekran wyświetla wtedy ruchomy obraz, a użytkownik trzyma obudowę telefonu, przez co nie dotyka ekranu dłońmi, więc niczego nie zasłania i niczego przypadkiem nie naciśnie. Pokazano również inne ułożenie przy wykorzystaniu smartfona jako nawigacji, gdzie dodatkowe informacje pojawiają się na dodatkowym bocznym ekranie. Funkcjonalne, tylko niekoniecznie ładne.
W trybie z obróconym głównym ekranem, platformy streamingowe wideo pozwalają na używanie dwóch wyświetlaczy jednocześnie. Aby wykorzystać możliwości wyjątkowej konstrukcji smartfona LG WING, firma LG nawiązała współpracę z czołowymi partnerami z branży. Gdy w preinstalowanej przeglądarce NAVER jest wyświetlany serwis YouTube lub Tubi, materiał wideo jest odtwarzany na głównym ekranie, a na drugim wyświetlaczu są widoczne komentarze lub pasek wyszukiwania. Dzięki partnerstwu z innymi platformami streamingowymi, takimi jak Rave i Ficto, posiadacze smartfona LG WING mogą na głównym wyświetlaczu oglądać filmy w trybie pełnoekranowym, jednocześnie korzystając z drugiego ekranu komunikować się z innymi użytkownikami.
- czytamy w informacji prasowej
Wing ma być doskonałym martofnem do kręcenia wideo. LG obiecuje świetną stabilizację obrazu dzięki wykorzystaniu sześciu czujników. Wtedy też dolny ekran wyświetla znane z gimbala kontrolery, w tym dżojstik do sterowania obrazem. Jestem bardzo ciekawy jak będzie to wyglądać w praktyce i czy faktycznie nagrywanie wideo za pomocą LG Wing będzie wygodniejsze, a efekt lepszy.
Standardowo też drugi ekran to multitasking czy wykorzystanie dodatkowej przestrzeni na wyświetlenie klawiatury. Oglądając prezentację miałem jednak wrażenie, że LG opowiadało o wszystkim, co już doskonale wiemy - pomysłów na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni było przez ostatnie lata tak wiele, że pewnie nie da się opracować niczego nowego, a dodatkowy ekran o tej wielkości nie jest w pełni funkcjonalny.
Smartfon jest wodoodporny, a mechanizm przesuwania ekranu ma wytrzymać 200 tysięcy użyć. Dużo, mało? Teterami będą oczywiście użytkownicy.
Specyfikacja LG Wing. To nie jest flagowiec
Zapomnijcie o topowych podzespołach. Sercem smartfona jest Snapdragon 765G zintegrowany z modemem 5G X52. Ma 8GB pamięci RAM i 256GB pamięci na dane, a także baterię o pojemności 4000 mAh. Wspiera bezprzewodowe ładowanie, a czytnik linii papilarnych umieszczono w ekranie.
Przedni aparat jest wysuwany i ma matrycę 32 Mpix. Z tyłu natomiast potrójny zestaw - 64Mpix aparat główny, 13Mpix szeroki kąt i dodatkowe szerokie 12Mpix, którego użytkownik ma używać przede wszystkim do panoramy.
Dokładna specyfikacja:
- Procesor: Qualcomm® Snapdragon 765G 5G Mobile Platform ze zintegrowanym modemem 5G Snapdragon X52
- Ekran: Główny ekran: 6.8 cali 20.5:9 FHD+ P-OLED FullVision (2,460 x 1,080 / 395ppi) - drugi ekran: 3.9 cali 1.15:1 G-OLED (1,240 x 1,080 / 419ppi)
- Pamięć: 8GB RAM / 128 lub 256GB ROM / microSD (do 2TB)
- Aparat: Tylny: Aparat o ultrawysokiej rozdzielczości (64 MP, z optyczną stabilizacją obrazu, szerokokątny (f/1,8 / 78°/ 0,8 µm) / 13 MP ultraszerokokątny (f/1,9 / 117° / 1,0 µm) / 12 MP ultraszerokokątny, matryca z dużymi pikselami (f/2,2 / 120° / 1,4 µm) Przedni: 32 MP z obiektywem szerokokątnym (f/1,9 / 79,6° / 0,8 µm)
- Bateria: 4,000mAh
- System: Android 10.0 (Q OS)
- Wymiary: 169.5 x 74.5 x 10.9 mm
- Waga: 260g
- Sieć: 3G / 4G LTE-A / 5G
- Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.1 / NFC / USB Type-C (USB 3.1 Gen 1)
- Kolory: Aurora Gray / Illusion Sky
- Inne: funkcja kamera filmowej ze stabilizatorem Gimbal Motion Camera / wysuwany aparat przedni / stabilizacja obrazu Hexa Motion Stabilizer / funkcje LG Creator’s Kit / nagrywanie dwoma aparatami Dual Recording / stabilizator czerni Black Stabilizer / procesor dźwięku LG 3D Sound Engine / AI CAM / Q Lens / Google Lens / Asystent Google Assistant / czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem / odporność na wodę i pył IP54 / szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 4.0+ Technology / ładowanie bezprzewodowe / zgodność z normą MIL-STD 810G
Dla kogo w zasadzie jest LG Wing?
Czy LG Wing to smartfon dla każdego? Absolutnie nie i mam pewne wątpliwości czy znajdzie odpowiednio wielu chętnych by zapisać się na rynku jako cokolwiek więcej niż ciekawostka. Swoją drogą to też ciekawe, że LG - które przecież jest topowym producentem ekranów - ponownie nie wzięło się za rozkładane wyświetlacze, tylko znów pokazuje dziwny, nieco "toporny" wizualnie pomysł, który jest zaprzeczeniem tego co robi Samsung przy okazji Galaxy Fold, Huawei czy Motorola.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu