Telewizja

Telewizja online, czyli przegląd pakietów telewizyjnych w Internecie

Konrad Kozłowski
Telewizja online, czyli przegląd pakietów telewizyjnych w Internecie
16

Telewizja online to dziś dla wielu osób pełnoprawna alternatywa dla dekodera telewizyjnego i długoterminowych umów. Przeglądamy najlepsze oferty telewizji przez Internet.

Telewizja online w IPLA

Oferta telewizyjna w Ipli

W ofercie Ipla znajduje się naprawdę mnóstwo pakietów, które będą mogły sprostać oczekiwaniom widzów o przeróżnych oczekiwaniach. Głównym pakietem jest IPLA TV, który zawiera 104 kanały TV (sportowe, muzyczne, informacyjne, filmowe) i przypomina on w dużej mierze zwykłą ofertę kablówki, bo oglądać można takie kanały jak National Geographic, Discovery Channel, Polsat News, Polsat Sport, FOX, AXN, Epic Drama czy MTV. Jeśli interesuje Was konkretna tematyka programów, na przykład sportowe, IPLA oferuje poszczególne pakiety Eleven Sports oraz Polsat Sport Premium. Dla fanów filmów i seriali jest pakiet IPLA Filmy i seriale z 27 kanałami na żywo oraz pakiet HBO. Dla osób poszukujących czegoś dla młodszych widzów przygotowano 11 kanałów w pakiecie IPLA Dzieci, gdzie znalazły się m. in. Nickelodeon, Cartoon Network HD, Disney XD oraz Boomerang. W ofercie brakuje oczywiście kanałów grupy TVN.

Na jakich urządzeniach obejrzę kanały na żywo na Ipli?

Ipla, podobnie jak Player.pl, nie jest już jedynie serwisem z wideo na życzenie, ale także platformą z kanałami telewizyjnymi na żywo. Z usługi skorzystamy w przeglądarce, na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em, a także komputerach, gdzie można zainstalować dedykowaną aplikację. Dodatkowo, Ipla oferuje aplikacje dla telewizorów, szczegóły znajdziecie poniżej:

  • urządzeniach Samsung Smart TV z lat 2012 – 2019
  • urządzeniach LG Smart TV z lat 2012 -2019
  • urządzeniach Panasonic Smart TV z lat 2014 -2019
  • urządzeniach Sony z lat 2012 -2019
  • urządzeniach Philips z lat 2012 -2019
  • urządzeniach TCL z lat 2012 – 2019
  • urządzeniach Sharp z lat 2016 - 2019
  • urządzeniach z systemem Android TV

 

Kanały TV na żywo Player

Oferta telewizyjna w Player.pl

Oferta Player to w dużej części kanały grupy TVN na żywo, ale nie tylko bo największym atutem oferty jest w tej chwili pakiet CANAL+. Dzięki niemu mamy opcję oglądania na żywo 26 kanałów z opcją cofania do 24h, a dodatkowo otrzymujemy dostęp do biblioteki z filmami i serialami na życzenie w dowolnej chwili. Dzięki dostępowi do wszystkich kanałów CANAL+ możemy oglądać hity filmowe i sport na żywo (Premier League, Ekstraklasa czy żużlowe Grand Prix). Player, podobnie jak IPLA, oferuje pakiety Eleven Sports oraz HBO.

Najwyższy pakiet UNLIMITED kosztuje 80 zł (na 30 dni) i w jego skład wchodzi 48 kanałów na żywo - wszystkie oferowane przez grupę TVN oraz HBO, CANAL+ oraz Eleven Sports. Niższe i tańsze pakiety kosztują nawet 10 zł za 30 dni, ale wtedy do naszej dyspozycji są tylko 3 kanały LIVE (TVN, TVN7 i TTV). Warto dodać, że TVN24 posiada odrębny serwis i aplikacje TVN24 GO, gdzie można wykupić dostęp do tego kanału. Player pozwala przypisać do konta maksymalnie 5 urządzeń i oglądać na 2 ekranach jednocześnie.

Na jakich urządzeniachurządzeniach obejrzę kanały na żywo na Player.pl?

Obsługiwane przez Player platformy: komputery (przeglądarka), iOS i Android, telewizory Samsung smart TV Orsay starszy niż  5.00 oraz Tizen, LG z WebOS (nowszy niż 2.0), Sony z Android TV, system Android TV na przystawkach, konsola PlayStation 4.

Telewizja na żywo w WP Pilot

Chyba najprostszą i najbardziej przejrzystą ofertę posiada WP Pilot, który bez opłat umożliwia oglądanie 31 kanałów (w tym Polsat, TVN, 4, Tele5 i inne), ale bez jakości HD i z dodatkowymi reklamami. Wszystkie pozostałe pakiety to rozdzielczość HD (jeśli oferuje dany kanał), lepsza jakość sygnału, a także absencja reklam. Najtańszy to wydatek jedynie 6,90 zł, lecz w ofercie są 34 kanały, z których część może wydać się w ogóle nieatrakcyjna.

O wiele lepiej sytuacja wygląda przy dwóch wyższych - odpowiednio 22,90 zł i 34,90 zł -, gdyż wtedy do naszej dyspozycji będą tematyczne kanały typu Paramount Channel, Comedy Central, Nickoleodeon, AXN, FOX, National Geographic czy ogólnodostępne TVP1, TVP2 i WP. Odrębne pakiety to dostęp do TV Republika za 5 zł miesięcznie oraz Eleven Sports od 14,90 zł.

Na jakich urządzeniach obejrzę kanały na żywo na WP Pilot?

Dużym atutem WP Pilot jest uniwersalność usługi, gdyż aplikacje mobilne na iOS i Androida wspierają Chromecasta oraz AirPlay, a z Google Play na Android TV pobierzemy dedykowaną aplikację na tę platformę. Android TV i Tizen OS są wspierane przez WP Pilot, dlatego posiadacze telewizorów LG obejdą się smakiem. WP Pilot oferuje natomiast nawet aplikację dla Windows 10 oraz Xbox One.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu