Felietony

Twitcam - nadaję live! Kto następny?

Grzegorz Marczak
Twitcam - nadaję live! Kto następny?
9

Wczoraj późną nocą testowałem nowy serwis Twitcam. Jest to produkcja od Livestream, serwis powstał w tydzień i jest połączeniem chata na bazie Twittera z video broadcastingiem. Serwis w obsłudze jest banalnie prosty, rejestrujemy się przy użyciu naszego konta w Twitterze. Nasz przekaz leci na żywo...

Wczoraj późną nocą testowałem nowy serwis Twitcam. Jest to produkcja od Livestream, serwis powstał w tydzień i jest połączeniem chata na bazie Twittera z video broadcastingiem. Serwis w obsłudze jest banalnie prosty, rejestrujemy się przy użyciu naszego konta w Twitterze. Nasz przekaz leci na żywo a komentować go mogą wszyscy użytkownicy serwisu. Co ciekawe dyskusje z chata są to normalne wpisy na Twitterze - dzięki czemu będziemy mogli odtworzyć później przebieg całej dyskusji. Oczywiście nasz video broadcast jest nagrywany przez Twitcam i można go potem odtworzyć.To co tak naprawdę spodobało mi się w Twitcam to niesamowita prostota obsługi. Wszystko co trzeba zrobić to się zalogować przy użyciu danych z Twittera i pozwolić aplikacji na dostęp do naszej kamery. Kiedy dodamy jakiś wpis na chacie ląduje on na twitterze opatrzony w odpowiedni komentarz (@hazan live on http://twitcam.com/1q5). Niestety do video dyskusji nie da się włączyć innych osób, wygląda więc na to że osoba prowadząca jest dozorcą spotkania i jednocześnie animatorem dyskusji.

Wydaje mi się, że Twitcam może mieć wiele ciekawych zastosowań (Właściwie wszystko to co można zrobić na Livestream, z tym że chat to Twittera a cały serwis jest prościuteńki.). Zaczynając od prostych wywiadów online gdzie osoba odpowiada na pytania zadawane na chacie, poprzez wywiady będąc w terenie (konferencje, imprezy) a kończąc na relacjach na żywo z jakichś wydarzeń w których właśnie bierzemy udział.

Zastanawiam się kogo można by namówić na pierwszy tego typu wywiad i na jaki temat? Jeśli macie jakieś propozycję to proszę o info - może uda się zorganizować jakiś ciekawy chat z ciekawą osobą i przy okazji przetestować na poważnie Twitcam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videoTwitter