Motoryzacja

Uczestnicy programu Vitay dostaną zniżkę na paliwo na stacjach Orlen

KP
Kamil Pieczonka
19

Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, poinformował dzisiaj o pierwszych szczegółach promocji szykowanej na czas wakacji. Członkowie programu lojalnościowego Vitay otrzymają 30 groszy rabatu na litrze na benzynę oraz olej napędowy.

Orlen szykuje promocje na paliwo

Kilka dni temu prezes PKN Orlen zapowiadał wprowadzenie drobnej obniżki w cenie paliwa na swoich stacjach. Dzisiaj opublikował konkretne liczby dotyczące promocji, która wystartuje od poniedziałku - 27 czerwca i potrwa do końca wakacji (31 sierpnia). W jej ramach każdy uczestnik programu lojalnościowego Vitay będzie mógł zatankować 3 razy w miesiącu ze zniżką 30 groszy na litrze. Promocja dotyczy tylko zakupu benzyny i oleju napędowego (również paliw premium), a wyłączony jest z niej gaz LPG.

Rabat zostanie naliczony za każdym razem maksymalnie na 50 litrów paliwa, więc w sumie po niższej cenie będzie można zakupić 150 litrów paliwa w miesiącu (jeśli posiadacie w samochodzie odpowiednio duży bak, bo ograniczeniem jest tylko 3 tankowania w miesiącu). Posiadacze karty dużej rodziny są uprawnieni do obniżki w wysokości 40 gr/litr. Niestety nie został jeszcze opublikowany regulamin promocji, więc nie wiadomo, czy łączy się ze zniżką dla posiadaczy karty "Orlen w portfelu" wydawanej akcjonariuszom płockiej spółki (trzeba posiadać 50 akcji spółki aby mieć 10/15 gr obniżki na litrze). Jak tylko taki regulamin się pojawi, to dokonamy aktualizacji.

Obniżka w kwocie 30 gr/l nie jest może duża, ale z pewnością zrobi różnicę w porównaniu do stacji konkurencyjnych firm, które w większości i tak muszą kupić paliwo od Orlenu. Wygląda więc na to, że wiele z nich aby pozostać konkurencyjna będzie musiała obniżać własne marże. Jest też jednak nadzieja, że paliwo zacznie tanieć dzięki mechanizmom rynkowym, cena ropy od kilku dni spada, podobnie jak hurtowa cena paliwa, a tych obniżek jeszcze nie widać na stacjach benzynowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news