Obecność w Internecie to dziś wielka szansa dla każdego typu działalności i już wielokrotnie mogliśmy się przekonać o tym, jak możliwości globalnej Si...
Takie inicjatywy lubimy - transmisja na żywo z Teatru Wielkiego w Internecie
Obecność w Internecie to dziś wielka szansa dla każdego typu działalności i już wielokrotnie mogliśmy się przekonać o tym, jak możliwości globalnej Sieci wykorzystywane były przez organizacje czy placówki, które z pozorów nie mają z Internetem za wiele wspólnego. Jedną z nich mógłby być teatr, gdyby nie to że już jutro każdy chętny będzie mógł obejrzeć w Interencie transmisję na żywo ze spektaklu Straszny Dwór.
Teatr Wielki Opera Narodowa Platform to projekt, dzięki któremu spektakle operowe i baletowe już od jutra będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nikogo nie namawiamy do zrezygnowania z wizyty w gmachu teatru, ale wszystkich tych, którzy nie będą mogli jutrzejszego wieczora być tam osobiście gorąco zachęcam do odwiedzenia adresu vod.teatrwielki.pl. Dlaczego jutro? Ponieważ na 19. listopada na godzinę 19:00 zaplanowano przeprowadzenie pierwszej transmisji na żywo ze spektklu pt. "Straszny Dwór" autorstwa Stanisława Moniuszki. Jeśli ktokolwiek ma obawy co do jakości i poziomu profesjonalizmu nadchodzącej transmisji, polecam zapoznać się z fotografiami poniżej.
Oczywiście jutrzejsza transmisja nie będzie jedynym tego typu wydarzeniem. Zbudowane specjalnie do takich celów studio będzie wykorzystywane także w przyszłości - cieszy więc fakt inwestycji w przyszłościowy projekt. Jak wygląda to wszystko od strony technicznej? Jest naprawdę interesująco, bo do dyspozyzji ekipy odpowiedzialnej za przeprowadzenie relacji będzie reżyserka wizji 4K, dźwięku 5.1 komora nagrań i pokój aparatury. W sumie wykorzystywanych będzie aż 10 kamer 4K, którymi sterować można zdalnie. Transmisja będzie także dostępna na The Opera Platform. Początek, jak już napisałem, o godzinie 19:00.
Czy jest to powód do radości? Ależ oczywiście. Z pewnych względów dotarcie do Teatru Wielkiego może być dla wielu osób problemem, a sympatyków spektakli wbrew pozorom nie brakuje. Dostępna zupełnie za darmo transmisja ze spektaklu to dla nich niezwykła szansa, ale działa to też w drugą stronę, ponieważ osoby, które jeszcze nigdy nie miały szansy uczestniczyć w takim wydarzeniu będą mogły spróbować choć namiastki opery. Wtedy może pojawić się zainteresowanie, które zaskutkuje osobistą wizytą.
Opera Narodowa wychodzi naprzeciw nowoczesnym trendom dopiero teraz, ale wybór daty nie jest przypadkowy. Dokładnie pół wieku wcześniej, 19. listopada 1965 roku gmach teatru został otwarty po zakończeniu odbudowy budynku po drugiej wojnie światowej. Również 19. listopada, lecz 1825 roku położono symboliczny kamień węgielny pod budowę gmachu. Dzień ten jest więc szczególny w historii Teatru Wielkiego, a już jutro dopisany zostanie kolejny, niezwykle ważny rozdział. Warto być jego częścią.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu