Apple

Tak wygląda nowy MacBook Pro z panelem dotykowym

Konrad Kozłowski
Tak wygląda nowy MacBook Pro z panelem dotykowym
99

To koniec przypuszczeń i powtarzania plotek - wśród plików uaktualnienia dla systemu macOS Sierra znalazły się oficjalne grafiki prezentujące zupełnie nowego MacBooka Pro z panelem dotykowym, który zostanie zaprezentowany jutrzejszego wieczora. Zdjęcia nie prezentują komputera w całej okazałości, ale dostarczyły nam sporo istotnych informacji.

Najciekawszym elementem jest oczywiście wspominany dotykowy panel umieszczony w miejscu klawiszy funkcyjnych. Rozciąga się na całą szerokość klawiatury i posiada wbudowane Touch ID w przycisk uruchamiający komputer. Czytnik posłuży nam prawdopodobnie do weryfikacji użytkownika podczas logowania oraz płatności online - Apple Pay wspiera płatności online (tylko w Safari) od premiery macOS Sierra. Panel będzie wyświetlał zupełnie dowolne, kontekstowe treści, co potwierdza komunikat na jednej z grafik podpowiadający w którym miejscu powinniśmy umiejscowić palec w celu przeprowadzenia prawidłowego odczytu linii papilarnych.

Sam panel ma nosić nazwę Magic Toolbar, co całkiem nieźle wpisywałoby się w dotychczasowe nazewnictwo - przecież w ofercie Apple pojawiały się Magic Mouse, Magic Keyboard oraz Magic Trackpad. Tym razem w grę wchodzi magiczny pasek narzędzi.

Pożegnajcie klawisz Escape...

Nowy MacBook Pro będzie w dużej mierze wykorzystywał projekt opracowany przy mniejszym MacBooku. Ramki wokół ekranu oraz klawiatury są znacznie mniejsze niż w dotychczasowych modelach, a sama klawiatura będzie wykonana w tej samej technologii Butterfly, co w 12-calowym MacBooku. Nie będzie to jednak dokładnie ta sama klawiatura, ponieważ jak zaznaczyłem, zabraknie klawisza Escape'a. Gdzie w tej konstrukcji znajdą się głośniki? Na grafikach można dostrzeć ich obecność po obydwu stronach klawiatury.

...oraz USB A, MagSafe i czytnik kart pamięci

Pozostałe informacje pozostają w sferze przypuszczeń i przecieków. Nie jesteśmy w stanie określić wymiarów komputera - przede wszystkim grubości obudowy - ani wymienić obecnych portów. Z dotychczasowych doniesień wiemy, że nowe MacBooki Pro będą drobinę smuklejsze i lżejsze, zaś wśród portów zabraknie tradycyjnego złącza USB (A), MagSafe i czytnika kart pamięci. Pojawią się tylko USB typu C, 3,5 mm jack oraz Thunderbolt 3.

Jestem bardzo ciekaw show przygotowanego przez Apple. Wyczekiwane od dłuższego czasu solidne zmiany w MacBookach Pro staną się faktem w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin i nie chce mi się wierzyć, że powyższe informacje to wszystko, co szykuje firma z Cupertino. Na jakie jeszcze pomysły wpadli inżynierowie oraz marketingowcy Apple? Przeknamy się w czwartek po godzinie 19:00.

Zdjęcia: MacRumors, 9t05mac.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMacbookmacbook prohot