Apple

Aplikacje na iOS od Microsoftu to mało, będą produkować akcesoria dla iPada

Konrad Kozłowski
Aplikacje na iOS od Microsoftu to mało, będą produkować akcesoria dla iPada
6

Microsoft rozgościł się na platformie mobilnej Apple. Udostępnione dla iOS-a aplikacje reprezentują wysoki poziom, ale firma z Redmond ma ochotę na więcej. Tym razem chodzi o akcesoria dedykowane urządzeniom z nadgryzionym jabłkiem na obudowie.

Strategia Microsoftu wydaje się być mało skomplikowana - rządzić i dzielić na każdej dostępnej platformie. Doglądanie tylko użytkowników systemu Windows stało się już historią - wystarczy popatrzeć na asortyment aplikacji i usług dla innych platform: macOS, a przede wszystkim Android i iOS. Ostatnia z wymienionych platform doczekała się solidnego pakietu programów, ale jeszcze nigdy wcześniej Microsoft nie przygotował dedykowanego iPhone'owi czy iPadowi akcesorium.

iPad Touch Cover od Microsoftu - brzmi ciekawie

 

Co prawda w ofercie Microsoftu są dostępne klawiatury kompatybilne z iPadem, ale nie były to gadżety tworzone z myślą o tablecie firmy Apple, lecz uniwersalne akcesoria gotowe do współpracy także z wieloma innymi urządzeniami. Wygląda na to, że w bliżej nieokreślonej przyszłości ulegnie to zmianie. W jednym z dokumentów firmy z Redmond pojawiła się wzmianka o czymś takim jak iPad Touch Cover, co oczywiście przywodzi klawiaturę, która powstala dla tabletu Surface jakiś czas temu.

Niezwykle smukła, bo wysoka na zaledwie 3 mm, posiadała reagujące na dotyk klawisze. Nie była tak wygodna, jak klasyczna klawiatura, ale sprawdzała się odrobinę lepiej, niż ta wyświetlana na ekranie. Całkiem możliwe, że Microsofti wskrzesi tę technologię po to, by zaoferować ją użytkownikom iPada - tablet Apple zastępuje komputer coraz większej liczbie osób i to w pierwszej kolejności klawiatura czyni go godnym rywalem dla laptopa. Według zawartych w dokumencie informacji klawiatura Microsoftu ma być wyposażona w akumulator, co sugeruje łączność z tabletem za pomocą Bluetootha. Dzięki temu mogłaby współpracować ze zwykłym iPadem, który pozbawiony jest Smart Connectora na bocznej krawędzi.  To jednak nie wyklucza obecności tego złącza na klawiaturze, co sprawiłoby, że byłaby też w pełni kompatybilna z iPadem Pro.

Po aplikacjach mobilnych czas na akcesoria - oto plan Microsoftu

 

Microsoft ma w swojej historii sporo sukcesów w tej kategorii urządzeń. Uniwersalna klawiatura dla urządzeń mobilnych okazała się sporym hitem, a po wzroście popularności iPada - tablet Apple sprzedaje się coraz lepiej po miesiącach spadków - firma z Redmond może wykorzystać posiadane już doświadczenie. Byłby to całkiem ciekawy zwrot, ponieważ na powodzeniu konkurencyjnego dla Surface'a Pro produktu mógłby zyskiwać także Microsoft. Tak samo, jak robi to w sektorze aplikacji mobilnych oferując naprawdę udane mobilne wersje programów pakietu Office oraz innych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu