Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Smartfony

Tak szalonego smartfona jeszcze nie widzieliście

PW
Paweł Winiarski
7

Jeśli Xiaomi Mi Mix Alpha 2 będzie tak wyglądał, to stanie się z miejsca najdziwniejszym, ale i najciekawszym pod względem wizualnym smartfonem. O ile w ogóle taki produkt jest fizycznie możliwy do wykonania.

Miałem kiedyś okazję zobaczyć Xiaomi Mi Mix Alpha i sprzęt rogi ogromne wrażenie. Nie mam pojęcia do czego mógłbym wykorzystać taki ekran, ale na wystawie w sklepie czy trzymając go w dłoniach wyglądał fenomenalnie. Jeśli rendery z patentów jego następcy, czyli Xiaomi Mi Mix Alpha 2 okażą się prorocze, to wizualnie ten smartfon pozamiata.

Dwa ogromne ekrany - pierwszy pokrywający cały front i boki, drugi ponad połowę plecków smartfona to coś co wygląda na kompletnie nieprzydatne, ale pasuje do filmu science-fiction. Oczywiście takiego, w którym nikt urządzeń nie upuszcza, bo pewnie jeden szybko kontakt z dywanem mógłby zakończyć się tragedią. No i w jaki sposób w zasadzie będzie się takiego smartfona odblokowywać? Czyżby skanowanie twarzy udało się jednak umieścić pod ekranem? Nie widać tu bowiem ani notcha, ani nawet małej dziurki na aparat czy czujniki.

Ekrany to jednak nie koniec ciekawych rzeczy w Xiaomi Mi Mix Alpha 2 - wzrok skupia również "AI Super Camera" połączona z obiektywem do zooma, który wystaje ze smartfona niczym obiektyw normalnego aparatu. Zauważcie też, że mamy tu tylko jeden aparat, co jest niezłą odmianą od wysepek z kilkoma obiektywami, jakie od pewnego czasu masowo wręcz widzimy na rynku. Co w środku? Pewnie przynajmniej obecna już na rynku matryca ze 108 Mpix. Spekuluje się, że smartfon dostanie Snapdragona 865+ z obsługą sieci 5G. Na bank musi się tam też znaleźć duża bateria aby zasilić te ekrany - w przeciwnym wypadku zabawa nimi będzie krótka i rozczarowująca.

To kolejny smartfon - ciekawostka, nawet większa niż składane ekrany. Takie prężenie muskułów i pokazanie "potrafimy zrobić coś takiego". Bo nawet pomijając już kwestię pewnie zaporowej ceny, to użyteczność takiego smartfona jest mocno dyskusyjna i poza świetnym wyglądem ciężko znaleźć zastosowanie dla takich ekranów. Ale popatrzeć na wystawie zawsze miło.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: