Felietony

Tablica.pl jedną z najpopularniejszych fraz w Google w 2012 roku!

Grzegorz Ułan
Tablica.pl jedną z najpopularniejszych fraz w Google w 2012 roku!
9

Bez wątpienia 2012 rok nie był dla Allegro najlepszym rokiem, jeśli chodzi o projekt Tablica.pl. Problemy zaczęły się w maju, kiedy to Google rozpoczęło czystki w swojej wyszukiwarce. Jednym z serwisów, którego dotknęły te porządki była właśnie Tablica.pl. Co ciekawe, po kilku miesiącach niektó...


Bez wątpienia 2012 rok nie był dla Allegro najlepszym rokiem, jeśli chodzi o projekt Tablica.pl. Problemy zaczęły się w maju, kiedy to Google rozpoczęło czystki w swojej wyszukiwarce. Jednym z serwisów, którego dotknęły te porządki była właśnie Tablica.pl.

Co ciekawe, po kilku miesiącach niektóre z tych serwisów wróciły do wyników wyszukiwania, prócz ...Tablica.pl. We wrześniu brak porozumienia z Google, doprowadził Allegro do przystąpienia do koalicji FairSearch wraz z Oracle i Nokią. Sytuacja nie zmieniła się do dziś, a tablicę znajdziemy w Google jedynie poprzez wpisanie całego adresu tablica.pl.

Okazuje się, że właśnie to hasło stało się jednym z najbardziej zyskujących na popularności w 2012 r. Wyprzedzając nawet Euro2012. Ciężko określić o jakich liczbach tu mówimy, ale fakt pokonania w tym zestawieniu najpopularniejszej imprezy w Polsce w 2012 r. mówi sam za siebie.

Co jeszcze ciekawe, samo Google w ogłoszeniu tych wyników pomija zupełnie Tablica.pl w swoim opisie. Wymienia pozycję pierwszą, trzecią, szóstą, siódmą oraz dziewiątą, ignorując zupełnie wysokie drugie miejsce serwisu Allegro. Konflikt więc nadal trwa, a zestawienie pokazuje, że Tablica.pl nie straciła na swojej popularności wśród swoich użytkowników. Osobiście mam nadzieję, że 2013 rok przyniesie rozsądne rozwiązanie i zażegnanie tego sporu, przynajmniej dla dobra użytkowników tego serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegrowyniki wyszukiwania