Felietony

"Tablety zastąpią tradycyjne komputery"

Konrad Kozłowski
"Tablety zastąpią tradycyjne komputery"
15

Microsoftem przewodzi aktualnie przebojowy Steve Ballmer, którego wystąpienia i zachowanie nie raz powodowały szeroki uśmiech na twarzy u wielu osób. Jednak zdaje się, że firma z Redmond wskoczyła na właściwy tor prezentując swój własny tablet Surface - tak twierdzi współzałożyciel Microsoftu Bill G...

Microsoftem przewodzi aktualnie przebojowy Steve Ballmer, którego wystąpienia i zachowanie nie raz powodowały szeroki uśmiech na twarzy u wielu osób. Jednak zdaje się, że firma z Redmond wskoczyła na właściwy tor prezentując swój własny tablet Surface - tak twierdzi współzałożyciel Microsoftu Bill Gates.

Pomimo tego, że przed samą konferencją pojawiało się wiele plotek na temat tego co możemy zobaczyć, a jedna z nich mówiła własnie o tablecie z Windowsem 8 na pokładzie, mało kto postawiłby na takie zagranie Microsoftu. Naturalnie najświeższa ofensywa firmy wraz z nowym Windows Phone 8 i "ósemką" na tablety i komputery to wielka szansa na podbój kolejnych segmentów rynku. Zunifikowany system na wszystkich trzech urządzeniach, które nam towarzyszą każdego dnia, rzeczywiście zapowiada się wyśmienicie.

Bill Gates w swoich wypowiedziach na temat Surface zaznaczył, że jest to krok milowy w zbliżeniu do siebie dwóch urządzeń, jakimi są tablet i laptop. Nie chodzi tu jednak jedynie o sam wygląd i specyfikację urządzenia, ale przede wszystkim system operacyjny, pozwalający na wykonanie całej listy czynności, na którą składają się zalety w wykorzystaniu laptopa czy tabletu. Gates uważa również, że obecność na rynku urządzeń innych producentów obok firmowanego logiem Microsoftu tabletu nie będzie stanowiła problemu. Microsoft z wielkim zapałem stara się pomóc w tworzeniu tych maszyn, jak i dostosowaniu systemu do ich obsługi.

Wymowne było także pytanie postawione przez Billa, brzmiące: "jaka jest różnica pomiędzy komputerem i tabletem?" Jego zdaniem tablety już niedługo zastąpią tradycyjne komputery. Nic dziwnego, przecież oferują one wygodniejszą obsługę aplikacji, a przede wszystkim jest to o wiele bardziej intuicyjne.

Czy Microsoft nie przespał nieco momentu wybuchu "tabletomanii"? Oczywiście stworzenie samej maszyny nie jest rozwiązaniem, ponieważ musi być to poparte odpowiednią platformą systemową - Windows 8 taką bez wątpienia jest, jednak próba generalna dopiero przed nami. Apple z iPadem wprowadziło na rynek "urządzenie nowej kategorii". Microsoft pragnie zrobić coś innego - pokazać, jak wyglądać będzie kolejny przeskok w ewolucji komputerów osobistych.

Źródło, grafiki: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu