18

Tablet Acer Iconia z Androidem 3.0 za około 1400 zł?

Na łamach Engadget pojawiła się dzisiaj bardzo ciekawa informacja. Otóż angielski oddział sklepu Amazon rozpoczął przyjmowanie pre-orderów na androidowy tablet Acer Iconia Tab A100. Jest to 7-calowe urządzenie pracujące pod kontrolą tabletowego Androida Honeycomb. Produkt Acera wyceniony został na 299 funtów. Ale co, w tym takiego ciekawego? Wszystko wskazuje, że Iconia będzie pierwszym tabletem tego […]

Na łamach Engadget pojawiła się dzisiaj bardzo ciekawa informacja. Otóż angielski oddział sklepu Amazon rozpoczął przyjmowanie pre-orderów na androidowy tablet Acer Iconia Tab A100. Jest to 7-calowe urządzenie pracujące pod kontrolą tabletowego Androida Honeycomb. Produkt Acera wyceniony został na 299 funtów. Ale co, w tym takiego ciekawego? Wszystko wskazuje, że Iconia będzie pierwszym tabletem tego typu, który kupić będziemy mogli w Polsce.

299 funtów w przeliczeniu „na nasze”, daje niecałe 1400 zł. Myślę, że jest to całkiem atrakcyjna cena jak urządzenie oparte na dwurdzeniowym układzie Tegra 2 oraz wspomnianym już Androidzie 3.0. Podejrzewam, że Iconia będzie w najbliższym czasie jednym z najtańszych lub najtańszym tabletem, z tej serii dostępnym na rynku.

Przyjrzyjmy się więc specyfikacji urządzenia:

  • Procesor: Tegra 2 – 1 Ghz
  • RAM: 512 MB
  • Flash: 8 GB (możliwość rozszerzenia przy użyciu microSD)
  • Ekran: 7 cali o rozdzielczości 1024×600
  • Grafika: GeForce ULP
  • Aparat: front 2 mpix, tył 3 mpix
  • Łączność: Wi-Fi b/g/n, Bluetooth
  • Porty: microUSB, HDMI, Dock Connector

Powyższa specyfikacja pochodzi z prezentacji urządzenia podczas targów MWC 2011, które odbyły się w lutym, w Barcelonie. Nie zdziwiłbym się gdyby od lutego, Acer postanowił zmienić ekran w finalnej wersji tabletu, na taki o rozdzielczości 1280×800 (referencyjna dla Androida 3.0).

Acer Iconia Tab A100 jest oczywiście modelem „Wi-Fi only”. Pomimo to, podtrzymuję opinię, że urządzenie dostępne będzie w atrakcyjnej cenie. Inną kwestią jest oczywiście jakość i funkcjonalność tabletu. Czy specyfikacja przełoży się na możliwości i przydatność? To się dopiero okaże.

Cieszę się jednak, że Acer zamierza oferować tablety „Wi-Fi only”. Tak jak pisałem tutaj, uważam że modele tego typu są potrzebne. Część potencjalnych nabywców, chce po prostu usiąść ze swoim tabletem na kanapie, przejrzeć kilka stron w sieci, obejrzeć film i zagrać w „Angry Birds”.

Acer Iconia Tab A100 trafi do sprzedaży 20 kwietnia. Jeśli nic się nie zmieni, wysyłka tabletu z Amazon do Polski będzie darmowa, w ramach promocji przesyłek o wartości powyżej 20 funtów.