Mobile

Tablet Acer Iconia z Androidem 3.0 za około 1400 zł?

18

Na łamach Engadget pojawiła się dzisiaj bardzo ciekawa informacja. Otóż angielski oddział sklepu Amazon rozpoczął przyjmowanie pre-orderów na androidowy tablet Acer Iconia Tab A100. Jest to 7-calowe urządzenie pracujące pod kontrolą tabletowego Androida Honeycomb. Produkt Acera wyceniony został na 2...

Na łamach Engadget pojawiła się dzisiaj bardzo ciekawa informacja. Otóż angielski oddział sklepu Amazon rozpoczął przyjmowanie pre-orderów na androidowy tablet Acer Iconia Tab A100. Jest to 7-calowe urządzenie pracujące pod kontrolą tabletowego Androida Honeycomb. Produkt Acera wyceniony został na 299 funtów. Ale co, w tym takiego ciekawego? Wszystko wskazuje, że Iconia będzie pierwszym tabletem tego typu, który kupić będziemy mogli w Polsce.

299 funtów w przeliczeniu „na nasze”, daje niecałe 1400 zł. Myślę, że jest to całkiem atrakcyjna cena jak urządzenie oparte na dwurdzeniowym układzie Tegra 2 oraz wspomnianym już Androidzie 3.0. Podejrzewam, że Iconia będzie w najbliższym czasie jednym z najtańszych lub najtańszym tabletem, z tej serii dostępnym na rynku.

Przyjrzyjmy się więc specyfikacji urządzenia:

  • Procesor: Tegra 2 - 1 Ghz
  • RAM: 512 MB
  • Flash: 8 GB (możliwość rozszerzenia przy użyciu microSD)
  • Ekran: 7 cali o rozdzielczości 1024x600
  • Grafika: GeForce ULP
  • Aparat: front 2 mpix, tył 3 mpix
  • Łączność: Wi-Fi b/g/n, Bluetooth
  • Porty: microUSB, HDMI, Dock Connector

Powyższa specyfikacja pochodzi z prezentacji urządzenia podczas targów MWC 2011, które odbyły się w lutym, w Barcelonie. Nie zdziwiłbym się gdyby od lutego, Acer postanowił zmienić ekran w finalnej wersji tabletu, na taki o rozdzielczości 1280x800 (referencyjna dla Androida 3.0).

Acer Iconia Tab A100 jest oczywiście modelem „Wi-Fi only”. Pomimo to, podtrzymuję opinię, że urządzenie dostępne będzie w atrakcyjnej cenie. Inną kwestią jest oczywiście jakość i funkcjonalność tabletu. Czy specyfikacja przełoży się na możliwości i przydatność? To się dopiero okaże.

Cieszę się jednak, że Acer zamierza oferować tablety „Wi-Fi only”. Tak jak pisałem tutaj, uważam że modele tego typu są potrzebne. Część potencjalnych nabywców, chce po prostu usiąść ze swoim tabletem na kanapie, przejrzeć kilka stron w sieci, obejrzeć film i zagrać w „Angry Birds”.

Acer Iconia Tab A100 trafi do sprzedaży 20 kwietnia. Jeśli nic się nie zmieni, wysyłka tabletu z Amazon do Polski będzie darmowa, w ramach promocji przesyłek o wartości powyżej 20 funtów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidTabletTabletyAcer