37

Ta opaska nie jest inteligetna, nie ma wyświetlacza, a potrafi więcej niż te wszystkie wearables

Spójrzmy prawdzie w oczy – wearables są kategorią urządzeń, której nie potrzebujemy. Producenci jednak robią wszystko, abyśmy myśleli inaczej. Dostępne tutaj funkcje to często efekciarskie i gadżeciarskie dodatki. Opaska Leatherman to coś zupełnie odmiennego – nie jest smart, nie ma ekranu, nie pracuje na Androidzie Wear, a mimo to posiada więcej funkcji niż większość inteligentnych […]

Spójrzmy prawdzie w oczy – wearables są kategorią urządzeń, której nie potrzebujemy. Producenci jednak robią wszystko, abyśmy myśleli inaczej. Dostępne tutaj funkcje to często efekciarskie i gadżeciarskie dodatki. Opaska Leatherman to coś zupełnie odmiennego – nie jest smart, nie ma ekranu, nie pracuje na Androidzie Wear, a mimo to posiada więcej funkcji niż większość inteligentnych odpowiedników.

Jakim cudem? Otóż Leatherman stworzył urządzenie, które w gruncie rzeczy jest zakładanym na nadgarstek multitoolem, a więc wielofunkcyjnym narzędziem, które sprawdzi się w różnych przyziemnych sytuacjach życiowych, jak konieczność otworzenia piwa, rozpakowania kartonu czy dokręcenia śrubki. Zresztą sami zobaczcie:

Opaska składa się z wykonanych ze stali nierdzewnej modułów – każdy z nich pełni inną rolę i może być używany na kilka sposobów. Oczywiście w tym celu musimy zdjąć opaskę z nadgarstka, do czego służy znane z zegarków z bransoletą zapięcie. A skoro o zegarkach mowa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby opaskę rozbudować o taki moduł i otrzymać funkcjonalny multitool z zegarkiem w jednym. Łącznie do dyspozycji mamy 25 różnych modułów, a w przyszłości być może dołączą do nich kolejne.

qccbkfwscjzksytisyja

Trzeba przyznać, że nie wygląda to zbyt subtelnie. Najkrócej określiłbym go jako swoisty kajdan – toporny, ciężki i niemający nic wspólnego z subtelnością i elegancją. Zaprezentowany na wideo człowiek w garniturze z taką opaską na nadgarstku wygląda komicznie. Z drugiej strony to chyba jedyny tak świetny sposób na to, aby stale mieć przy sobie podręczny zestaw narzędzi, które mogą się nam przydać w różnych sytuacjach. Myślę, że znajdzie się liczne grono osób, które to docenią. Zakładam, że taki gadżet znacznie częściej by znajdował zastosowanie niż niejeden smartwatch.

leatherman_tread_inline

Opaska oraz moduły mają trafić na rynek latem bieżącego roku. Ktoś zainteresowany?